Júlia Vargová Rôzne Správy

24 hodín kreativity: Pozrite si prvý trnavský heckathon v krátkom dokumente, VIDEO

Trnava zažila svoj prvý hackathon. Na podujatí s názvom Hecykveci hľadalo takmer päťdesiat expertov z rôznych oblastí riešenia na zlepšenie mestskej polikliniky.

Zdroj: YouTube.com

Tímy šikovných ľudí z oblasti architektúry, produktového, grafického alebo UX designu, IT odborníkov i študentov z celého Slovenska sa zamerali vždy na jednu z piatich tém.

Riešili efektívny príchod a odchod klientov, vylepšenie čakárni, návrh navigačného systému, komunikačný koncept či efektívnejšie využitie priestorov.

V piatok 25. a v sobotu 26. októbra 2019 mali v trnavskom Coworkingu 24 hodín na prípravu čo najkomplexnejšieho riešenia na zlepšenie mestskej polikliniky. Po rannej prehliadke budovy mali k dispozícii podklady z prieskumu verejnej mienky i odborných poradcov.

Výsledné riešenia predstavili tímy v sobotu večer verejnosti i porote, ktorá posudzovala kvalitu nápadu a prezentácie, plánovaný rozpočet a plán realizácie. Ako informuje mesto Trnava na svojej stránke, s návrhom efektívnejšieho využitia priestorov zvíťazil a finančnú odmenu vo výške 2 500 eur získal tím LB*,WHAT?!

„Ich riešenie spočívalo v návrhu tzv. námestí – oddychových zón, ktoré by klientom polikliniky spríjemnili návštevu tejto inštitúcie,“ uvádza na svojom webe radnica.

„Súčasťou návrhu bol koncept novej recepcie pre informátora, otvorený priestor na čakanie pre návštevníkov, ktorí prídu skoro ráno, presvetlenie čakární a vytvorenie zóny na nové prevádzky s občerstvením,“ dodáva.

Špeciálnu cenu poroty si odniesli grafickí dizajnéri z trnavského Studio Mendelssohn za návrh nového navigačného systému.

Podujatie zorganizovalo občianske združenie Trnavský cech s generálnou podporou Mesta Trnava. Stručný priebeh prvého trnavského heckathonu si môžete pozrieť v dokumente Trnavského cechu.

„Vráťme sa teda objektívom Pavla Banáša na chvíľu späť a pripomeňme si 24 hodín kreativity, makačky a inovatívnych nápadov,“ láka mesto Trnava na svojom facebookovom profile.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.

Hecykveci: Prvý trnavský hackathon
23
Galéria
Zdroj: Trnavský cech
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM