Dominika Handzušová Kultúra

Aj tento rok môžete stráviť Leto v galérii: Pozrite si program júlových tvorivých dielní

Galéria Jána Koniarka v Trnave pripravila v rámci celoročného projektu Art Laboratórium 2015 program pre prázdninujúce deti a mládež pod názvom Leto v galérii. Aké aktivity budú v programoch zaradené?

Ilustračný obrázok k článku Aj tento rok môžete stráviť Leto v galérii: Pozrite si program júlových tvorivých dielní
Foto: Dominika Handzušová / Zdroj: Dnes24.sk

Ambíciou je efektívne saturovať voľný čas detí a mládeže v priebehu letných prázdnin. V jednotlivých etapách ide o prípravu adekvátnych tvorivých výtvarných a vzdelávacích programov v spolupráci so študentmi Pedagogickej fakulty Katedry pedagogiky výtvarného umenia Trnavskej univerzity. Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

Tvorivé výtvarné aktivity a animačné hry budú v Galérii Jána Koniarka prebiehať počas júla v utorok až piatok od 9:30 hod. do 11:30 hod. V prípade priaznivého počasia na nádvorí Kopplovej vily, v prípade nepriaznivého počasia v priestoroch klUbu 3.

Program letných tvorivých dielní 2015:

1. týždeň: 1.7. – 3.7. 2015
Obludné portréty
Inšpiráciou k tejto téme je stála expozícia Galéria portrétov. Deti sa oboznámia s vývojom portrétovania a na vlastnej koži si vyskúšajú niektoré techniky pri portrétovaní. Neminie ich ani autoportrét a pokus o zobrazenie celebrít technikami koláže, frotáže, resp. rôznymi kombinovanými médiami.

2. týždeň: 7.7. – 10.7. 2015
Príbehy v obrazoch
V druhom týždni deti spoznajú ďalšiu stálu expozíciu Klenoty domova. Počas štyroch dní budú prezentovaní štyria autori a ich diela (Edmund Gwerk, Martin Benka, Janko Alexy, Eugen Nevan). Ku každému dielu je pripravená iná technika (batika, „land artová koláž“,atď).

3. týždeň: 14.7. – 17.7. 2015
Bol raz jeden Jano. Jano Koniarek.
Pri tejto téme si deti vyskúšajú rôzne sochárske techniky. Je zahrnutá tvorba objektov, sôch, reliéfov z alternatívnych materiálov (kartón, alobal, mydlo,atď.) Deti sa samozrejme oboznámia aj s tvorbou Jána Koniarka.

4. týždeň: 21.7. – 24.7. 2015
Čo je v galérii, to sa počíta
Téma zahŕňa aktuálnu výstavu manželov Kubinských. K ich vystaveným dielam sú pre deti pripravené rôzne parafrázy a alternatívy tvorby.

5. týždeň: 28.7. – 31.7. 2015
Predtrienálové plagáty
K pripravovanému podujatiu Trienále plagátu Trnava 2015 si deti v predstihu vytvoria vlastné návrhy na plagáty. Témy aj techniky sú kombinované, zamerané na hravú a netradičnú formu dizajnu.

Mohlo by vás zaujímať:
Filmová nádielka pod holým nebom opäť v Trnave: Aké snímky prinesie Bažant Kinematograf toto leto?
Pešia zóna aj tento rok ožije kultúrou: TOTO je kompletný program Leta na korze

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM