Správy

Aktuality o doprave i počasí: Mesto spustilo pilotný projekt Trnava smart city

Mesto 21. storočia. Radnica spustila pilotný projekt Trnava smart city.

Ilustračný obrázok k článku Aktuality o doprave i počasí: Mesto spustilo pilotný projekt Trnava smart city
Foto: Júlia Vargová

Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.

Projekt na jednom mieste poskytne aktuálne správy o počasí, kvalite ovzdušia, úrovni hluku, dopravnej situácii, naplnení veľkokapacitných polopodzemných kontajnerov v meste a aj o činnosti samosprávy.

Technológie zlepšia život

Prostredníctvom integračnej platformy sú tieto komplexné informácie zo smart technológií dostupné online na smart.trnava.sk aj v mobilnej aplikácii Smart Trnava.

„Trnavu vnímame ako mesto so zdravým prístupom k tomu, ako môžu technológie zlepšiť život jej obyvateľom. Práve v spolupráci s Trnavou môžeme ostatným mestám ukázať, aké dôležité je prepájať mestské technológie, získavať z nich dáta, riadiť vďaka nim mesto a posúvať občanom informácie,“ povedal predstaviteľ platformy Invipo na Slovensku Martin Noskovič.

Rozšíriteľnosť platformy

Funkcionalita platformy sa dá podľa potreby rozšíriť o ďalšie moduly. Pilotný projekt realizovala spoločnosť Alam s podporou Ministerstva hospodárstva SR v rámci Schémy na podporu malých a stredných podnikov pri implementovaní inovatívnych riešení v mestách.

Predpokladané náklady na projekt sú 116 000 eur, podpora Ministerstva hospodárstva SR predstavuje 50 000 eur, spoluúčasť spoločnosti je 66 000 eur.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM