Aktualizované BTW Krimi Správy

V 12-poschodovom paneláku na Družbe nahlásili ÚNIK PLYNU!

Na mieste zasahovali policajti a hasiči.

Ilustračný obrázok k článku V 12-poschodovom paneláku na Družbe nahlásili ÚNIK PLYNU!
9
Galéria

V 12-poschodovom paneláku na Spartakovskej 4 v Trnave zasahovali hasiči, na mieste bola aj polícia. Pred vchodom postávali skupinky ľudí, obyvateľov bytovky, ktorých zasahujúci muži nevpustili dnu.

Veliteľ zásahu Daniel Benkovský prezradil pre Dnes24, že z bytovky dostali krátko popoludní hlásenie o podozrení na únik plynu. Podozrenie mal starší muž, ktorý vo výťahu zacítil štípanie v hrdle a v dýchacích cestách.

„Po našom príchode v budove bola cítiť nejaká látka, ale naše prístroje nič nenamerali. Únik plynu bol vylúčený hneď po príchode plynárov. Všetko premerali, prístroje ukázali nulové hodnoty,“ povedal Benkovský.

Podozrenie na únik neznámej látky bolo podľa neho reálne. „Nejaká látka tu však je. Ale neviem teraz povedať aká,“ priznal.

Hasiči prevetrali priestory budovy, momentálne prehľadávajú pivničné priestory. Existuje podozrenie, že by tam mohlo byť niečo vyliate. „Únik je najviac cítiť pri výťahoch. Odobrali sme vzorky vzduchu a poslali do Kontrolného chemického laboratória civilnej ochrany do Nitry. Výsledky analýzy budeme mať do 24 hodín,“ dodal hasičský veliteľ.

Situácia sa na mieste podľa Benkovského už upokojuje a vylúčil možné ohrozenie zdravia obyvateľov. „Po odvetraní sme už pustili obyvateľov do svojich bytov. Teraz je to už dobré, evakuáciu sme nemuseli vykonať,“ konštatoval spokojne.

Zásah bol ukončený približne po troch hodinách, výsledky z laboratórnych testov by mali byť známe zajtra.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM