Krimi

Alarmujúce zistenia: V kraji bola skoro každá dopravná nehoda bola zapríčinená alkoholom

Polícia v Trnavskom kraji zaznamenala v uplynulom týždni alarmujúce zistenia. Z 19 nehôd bolo až osem spôsobených pod vplyvom alkoholu. Z celkových meraní "nafúkalo" 37 vodičov.

Ilustračný obrázok k článku Alarmujúce zistenia: V kraji bola skoro každá dopravná nehoda bola zapríčinená alkoholom
Zdroj: TASR

V uplynulom týždni zaznamenala polícia v Trnavskom kraji 19 dopravných nehôd. Oproti minulému roku ich bolo o desať menej, ale bola zaznamenaná jedna tragická dopravná nehoda.

Rovnako ako v minulom roku, aj tento rok sa v 32. týždni stala smrteľná nehoda v okrese Senica. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Trnave Martina Kredatusová.

„Alarmujúci je počet dopravných nehôd zavinených pod vplyvom alkoholu. Z 19 nehôd bolo až osem spôsobených pod vplyvom alkoholu, to znamená, že takmer každú druhú nehodu spôsobil opitý vodič,“ uviedla Kredatusová.

Zamerali sa najmä na festivaly

Policajti pri bežnom výkone služby a pri rôznych akciách vykonali 3738 dychových skúšok na alkohol u vodičov vozidiel a cyklistov. Svoje akcie policajti zamerali najmä na rôzne hudobné festivaly, ktoré môžu z hľadiska bezpečnosti v doprave predstavovať riziko jednak zvýšenou hustotou premávky a tiež náchylnosťou k požitiu alkoholu.

Otázny sú vodiči na ktorých sa nepríde

Z celkových meraní „nafúkalo“ 37 vodičov, z toho 22 vodičov motorových vozidiel a 15 cyklistov. „V 14 prípadoch sa vodiči dopustili trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, keď im bola nameraná hodnota nad jedno promile. Ide o počet opitých vodičov, ktorých odhalila polícia. Otázny je počet vodičov, na ktorých polícia nepríde a jazdia po našich cestách,“ doplnila hovorkyňa.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM