Krimi

Antirúškara z Piešťan prepustili na slobodu: V base bol štyri dni

Obvineného Mateja z výtržností v piešťanskom supermarkete prepustili na slobodu. Rozhodol o tom Krajský súd v Trnave.

Ilustračný obrázok k článku Antirúškara z Piešťan prepustili na slobodu: V base bol štyri dni
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Senát Krajského súdu (KS) Trnava zrušil vo štvrtok na neverejnom zasadnutí v kauze tzv. antirúškarov z Piešťan rozhodnutie piešťanského okresného súdu a prepustil obvineného Mateja T. z väzby na slobodu.

Väzbu nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka. Informovala o tom hovorkyňa KS Trnava Jana Kondákorová.

„Zároveň mu uložil povinnosť oznámiť policajtovi, prokurátorovi alebo súdu, ktorý vedie konanie, každú zmenu miesta pobytu a udelil zákaz stretávania sa so spoluobvinenými,“ uviedla hovorkyňa.

Druhý obvinený

Na dopoludňajšom pojednávaní senát KS rozhodol, že u druhého obvineného Jozefa D. je trestné stíhanie dôvodné a dospel k záveru o existencii preventívneho dôvodu väzby, pre možnosť pokračovania v trestnej činnosti.

„Zároveň zistil, že väzbu obvineného je možné nahradiť dohľadom probačného a mediačného úradníka a zároveň mu uložil primerané povinnosti a obmedzenia, ktoré majú prispieť k naplneniu dohľadu. Odvolací súd zamietol sťažnosť obvineného proti tomuto uzneseniu. Sťažnosti prokurátora, ktorý žiadal obvineného vziať do väzby odvolací súd, nevyhovel. V oboch prípadoch je rozhodnutie právoplatné,“ uviedla hovorkyňa KS v Trnave.

Prečítajte si tiež

Z nákupu protest

Mateja T. vzal piešťanský sudca ako jediného z trojice obvinených antirúškarov v nedeľu (7. 11.) do väzby. Tretieho z obvinených polícia stíha na slobode.

Muži z Nitrianskeho kraja sú obvinení z prečinov útoku na verejného činiteľa a výtržníctva.

Dopustili sa ich, keď ako členovia skupiny osôb 4. novembra v supermarkete v Piešťanoch si odmietali nasadiť respirátory, nechceli opustiť priestor a blokovali ostatným nakupujúcim prístup k pokladnici. Na mieste zasahovala polícia.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM