Správy Samospráva

Bez počítača na učenie sú stovky žiakov: Trnavský kraj im chce pomôcť

Mnohí študenti nemajú potrebné technické vybavenie, bez ktorého sa počas pandémie zaobídu len ťažko. Župa žiada o pomoc firmy.

Ilustračný obrázok k článku Bez počítača na učenie sú stovky žiakov: Trnavský kraj im chce pomôcť
Zdroj: TASR/AP

O pomoc pre stredoškolákov zo sociálne slabšieho prostredia a darovanie potrebnej techniky na dištančné vyučovanie sa na firmy obrátil Trnavský samosprávny kraj (TTSK).

Získané informácie z piatich desiatok škôl podľa predsedu TTSK Jozefa Viskupiča totiž ukazujú, že bez vhodného počítača či jeho príslušenstva sú stále stovky žiakov.

Nástrahy pandémie

„Sociálne znevýhodnení žiaci často nevlastnia adekvátne technické vybavenie. Zvládanie školských povinností je pre nich aj za normálnych okolností mimoriadne náročné. V súčasnosti, navyše, strácajú možnosť plnohodnotne sa vzdelávať a byť v kontakte so svojimi učiteľmi a spolužiakmi. Nehovoriac o tom, že praktické obmedzenie voľného pohybu, ako aj neistota termínu, formy a trvania obnovenia prezenčného vyučovania túto situáciu ešte zhoršuje,“ uviedol Viskupič.

Prieskumy zverejnené po prvej vlne pandémie navyše podľa jeho vyjadrenia potvrdili, že situácia a perspektíva súčasných študentov na trhu práce je kritická.

Ako pomôcť?

„TTSK sa preto rozhodol zmierniť jej dôsledky prostredníctvom oslovenia firiem, ktoré zamestnávajú aj absolventov jej škôl,“ dodal. Ak majú spoločnosti k dispozícií laptop alebo počítač, ktorý nepotrebujú, respektíve by mohol nájsť lepšie využitie, môžu sa ozvať na pocitacepreskoly@trnava-vuc.sk.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM