han Samospráva

Biela sobota v rytme očkovania: V našom kraji pichli vakcínu viac ako 4-tisíc ľuďom!

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) pokračoval v očkovaní proti ochoreniu COVID-19 aj počas Bielej soboty.

Ilustračný obrázok k článku Biela sobota v rytme očkovania: V našom kraji pichli vakcínu viac ako 4-tisíc ľuďom!
Zdroj: Facebook.com/Trnavský samosprávny kraj

V troch veľkokapacitných očkovacích centrách dostalo prvú dávku vakcíny od spoločnosti AstraZeneca 4 290 ľudí.

Kde koľko

Zdravotníci v Dunajskej Strede zaočkovali 1 628, v Skalici 1 210 a v Trnave 1 452 ľudí. ***„Medzi nimi bolo aj prvých 350 obyvateľov Trnavského kraja s ťažkým zdravotným postihnutím alebo diagnózou, ktorí sa registrovali do databázy cez portál cakarentt.sk. Od 20.

Cez krajský formulár na portáli cakarentt.sk sa môžu na očkovanie prihlásiť ľudia vo veku od 18 rokov s ťažkým zdravotným postihnutím alebo so závažnou či stredne závažnou chorobou, ktorá významne zvyšuje riziko ťažkého priebehu ochorenia COVID-19.

„Príležitosť prihlásiť sa majú aj vybrané skupiny zamestnancov vo veku najmenej 50 rokov, ktorí prichádzajú do kontaktu so zákazníkmi alebo cestujúcimi,“ pripomenul Viskupič.

Bez problémov

Podľa jeho slov prebiehalo očkovanie počas veľkonočných sviatkov plynule a pokojne. „Ďakujem lekárom, sestrám a organizátorom za to, že sme mohli zaočkovať ďalších takmer 4300 ľudí. V sobotu okrem toho pribudla aj možnosť pozrieť si online cez internet ako vyzerá aktuálna situácia pred veľkokapacitným očkovacím centrom v Trnave na Strednej zdravotnícke škole,“ dodal Viskupič.

Udalosti na Slovensku

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM