Lucia Lauková Správy

Blíži sa obľúbený Trnavský RÍNEK: Mesto zaplní vyše STO predajcov, PROGRAM

Víkend v Trnave spestrí obľúbený májový trh. Aj tento rok pripravili organizátori bohatý program. Chýbať nebudú šikovní remeselníci.

Ilustračný obrázok k článku Blíži sa obľúbený Trnavský RÍNEK: Mesto zaplní vyše STO predajcov, PROGRAM
10
Galéria
Foto: Júlia Vargová / Zdroj: Dnes24.sk

V poradí 11. ročník obľúbeného Trnavského rínku na Námestí sv. Mikuláša a Kapitulskej ulici v Trnave sa uskutoční v sobotu 18. mája.

Návštevníci tu nájdu viac ako 130 lokálnych výrobcov a remeselníkov.

„Už je to viac ako desať rokov existencie tohto podujatia. Rínek začínal zhruba so štyrmi desiatkami predajcov a na inom mieste v Trnave. Veľký záujem zo strany návštevníkov ho však preniesol na súčasnú, rozsiahlejšiu lokalitu, kde môže využívať aj možnosti spolupráce s kultúrnymi inštitúciami v blízkosti,"
hovorí za organizátorov Júlia Oravcová na margo podujatia.

V ponuke predajcov nebudú chýbať originálne kúsky oblečenia, knihy, kvety, prírodná kozmetika, drevené či textilné hračky pre deti i potraviny. Tradičnou súčasťou bude aj Burza starožitností, kde sa dajú kúpiť vinylové platne, knihy a rôznorodé starodávne doplnky.

Program jarmoku

Organizátori pripravujú aj množstvo kultúrneho programu a sprievodných aktivít. Program podujatia sa začína o 9:00 a potrvá až do 18:00.

„Súčasťou dopoludňajšieho i popoludňajšieho programu budú komentované prechádzky Trnavou – nielen jej historickou časťou, ale spojené aj s pozorovaním trnavského vtáctva či spoznanie neďalekého karnera pri Bazilike sv. Mikuláša,“ informuje Región Trnava.

Kostnica je jednou z najväčších na Slovensku, v sobotu ju budete môcť vidieť spolu s výkladom sprievodcu v troch časových blokoch od 11.00, 13.00 a 15.00.

Pre deti aj dospelých

V parku na Kapitulskej ulici pripravili pre deti organizátori z neziskovej organizácie Bronco tvorivé dielne, maľovanie na tvár a takisto aj výtvarné workshopy. Novinkou bude montessori – interaktívny typ vzdelávania pre najmenších a divadelné detské predstavenia na novej adrese – v bočnej záhrade Západoslovenské­ho múzea.

Dospelých zasa potešia hudobné vystúpenia, jarnú verziu podujatia obohatia speváčky Lara Abou HamDam zo Sýrie a Karin Sarkisjan z Arménska. Okrem medzinárodných hudobných vystúpení si počas Trnavského rínku môžete vychutnať aj sprievodný program zameraný́ na nové menšiny žijúce v Trnave.

Kompletný program nájdete na druhej strane!

Mohlo by vás zaujímať

Trnavský rínek 2023
10
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM