Rôzne

Bročkova vízia v napredovaní po novom roku: Trnava ako živé a dynamické mesto

Treba pokračovať vo vízii živého a dynamického mesta, hovorí P. Bročka. Pozrite si jeho plány s mestom v nasledujúcom roku.

Ilustračný obrázok k článku Bročkova vízia v napredovaní po novom roku: Trnava ako živé a dynamické mesto
11
Galéria
Foto: Dominika Handzušová / Zdroj: Dnes24.sk

Pokračovať vo vízii živého a dynamického mesta, ktorú už v minulých rokoch ocenili občania a priniesla dobré výsledky pre Trnavu, chce v nasledujúcom roku primátor Peter Bročka.

Je potrebné podľa neho pokračovať v krokoch, ktoré nielen zlepšujú život meste, ale reagujú aj na klimatické zmeny. Trnava je im intenzívne vystavená, nakoľko leží na rovine bez lesov a väčšej rieky.

„Naším cieľom je vytvárať nové oddychové zelené plochy, pričom potenciál je nielen v už pripravenom projekte na Štrkoch, ale i v lokalite Medziháj," uviedol Bročka.

Humanizácia sídlisk i obnova parkov

Dôležité je, ako dodal, pokračovanie v humanizácii sídlisk a obnove parkov, do ktorých opäť chce mesto zaangažovať priamo občanov.

„So životným prostredím je neodmysliteľne spojené aj ekologické a efektívne odpadové hospodárstvo, kde nadviažeme na prebiehajúcu výmenu starých stojísk pre kontajnery na polopodzemné. Prinášajú nielen nový estetický vzhľad, ale eliminujú aj problémy, ktoré boli so starými stojiskami v jednotlivých sídliskách. K tomu neodmysliteľne patrí aj hľadanie nových efektívnejších spôsobov triedenia a ukladania odpadu,“ informoval primátor.

Bročka chce, aby občania trávili čas v meste

S kvalitnými verejnými priestormi súvisí aj podpora voľnočasových aktív. „Mojou víziou je, aby občania svoj voľný čas mohli plnohodnotne tráviť priamo v meste. Aj preto budeme pokračovať v rekonštrukcii športovísk a vytváraní zázemia pre kultúrne a spoločenské aktivity,“ povedal Bročka. Najväčšou výzvou podľa neho bude doprava.

Mesto chce popri rekonštrukcii miestnych komunikácií zvýšiť priepustnosť križovatiek a spustiť parkovaciu politiku.

„Chcem určite pokračovať vo vytváraní alternatívnych možností dopravy, hlavne formou budovania cyklistických chodníkov či zatraktívnením mestskej hromadnej dopravy. V neposlednej miere chcem pokračovať v obnove historických pamiatok, pretože Trnava, ako najstaršie slobodné kráľovské mesto, má v ich existencii nezameniteľný kapitál,“ doplnil primátor Trnavy .

OBRAZOM: Ako išiel čas s primátorom P. Bročkom
11
Galéria
Zdroj: TASR

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM