BTW Od Vás Správy

Búrka v Trnave: Šťastlivec odfotil blesk na svojom balkóne!, FOTOSÉRIA

Trnavčania zachytili intenzívnu blýskavicu a podelili sa o svoje zábery.

Ilustračný obrázok k článku Búrka v Trnave: Šťastlivec odfotil blesk na svojom balkóne!, FOTOSÉRIA
8
Galéria

Západným Slovenskom sa v noci z utorka na stredu prehnala búrka nezvyčajnej intenzity. Meteorológovia na portáli imeteo.sk už do polnoci napočítali na Slovensku viac ako 8-tisíc bleskov a evidovali aj popadané stromy. Lejak bol rovnako výdatný, podľa portálu spadlo okolo 40 milimetrov zrážok, v Skalici takmer 47 milimetrov!

„Na čele búrkového komplexu dochádza k vysokej bleskovej aktivite. Za utorok udrelo na našom území 8 500 bleskov a búrky stále pokračujú,“ informoval o polnoci portál.

Činili sa aj Trnavčania, ktorí vzali do rúk mobily, aby toto nebeské divadlo s vysokým napätím zachytili na svojich fotografiách alebo na videu.

„Blesk“ na balkóne

Fantastický kúsok sa podaril Romanovi Michlerovi, ktorý odfotil elektrický výboj priamo na svojom balkóne Arboria Parku! Fotografia vznikla o 22:37 hod., úkaz môžete vidieť na fotke v galérii, pri stromčeku.

Denníku Dnes24 prezradil, že táto fotka vznikla mobilom. „Vždy pri fotení robím sériu záberov. Búrka bola natoľko intenzívna, že som radšej fotil z izby. Sám som zostal prekvapený, keď som selektoval zábery. Asi som mal šťastie,“ povedal.

Ďalšie zábery, o ktoré sa podelili naši čitatelia, nájdete pod týmto príspevkom na sociálnej sieti.

Článok pokračuje pod fotkou.

Po búrke

Najväčším problémom búrky bol podľa meteorológov nárazový vietor, ktorý lokálne vyvracal stromy. „Pravdepodobne najhoršie zatiaľ dopadlo mesto Skalica, kde vietor vyvrátil niekoľko stromov, a to aj na samotnom námestí. Vietor vyvracal stromy aj v Piešťanoch,“ uviedli meteorológovia.

Búrky pomaly slabli, celý búrkový komplex zostával najdlhšie aktívny predovšetkým v Podunajskej nížine. Na našom území zotrval až do ranných hodín.

Keď živly utíchli

Pokojnú náladu ráno po búrke nádherne zachytil náš čitateľ Miloslav Schneider. Pridávame vám túto nádheru bez ďalšieho komentára ako bonus:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM