Júlia Vargová Správy Samospráva

Celý svet ako na dlani: Školáci dostali zaujímavé geografické pomôcky

Školáci dostali originálne pomôcky na geografiu. Projekt Celý svet ako na dlani bol podporený Participatívnym rozpočtom pre Trnavu 2018.

Ilustračný obrázok k článku Celý svet ako na dlani: Školáci dostali zaujímavé geografické pomôcky
5
Galéria
Zdroj: Mesto Trnava

Školáci z Námestia Slovenského učeného tovarišstva (SUT) dostali vďaka participatívnemu rozpočtu originálne pomôcky na geografiu. Informovala o tom Ivana Vidová z Kancelárie primátora, Úseku komunikácie a marketingu.

Vlaňajší projekt Celý svet ako na dlani sa dočkal svojej realizácie. Jeho predkladateľom bola Základná škola s materskou školou na Námestí Slovenského učeného tovarišstva.

Vďaka tejto iniciatíve sa žiaci môžu tešiť z obrovskej mapy sveta, otočného modelu Zeme, slnečných hodín a štyroch lavičiek.

Na realizáciu projektu získala škola vďaka podpore verejnosti v hlasovaní 4 572,14 eur z participatívneho rozpočtu pre Trnavu 2018.

Ako informuje radnica, unikátnu učebňu geografie priamo na školskom dvore otvorila v utorok 1. októbra 2019 riaditeľka Žofia Halásová spolu s viceprimátorkou Trnavy Evou Nemčovskou a Mariannou Gergelovou z odboru vzdelávania, športu a kultúry mestského úradu.

„Zámerom projektu je zlepšiť priestorovú predstavivosť detí a ich orientáciu v priestore z globálneho hľadiska. Odhadovať smer letiaceho lietadla, uvedomovať si vzdialenosti medzi krajinami a mestami, sledovať posun času na slnečných hodinách, to všetko môže vyučovací proces spestriť a zatraktívniť," hovorí Ivana Vidová, koordinátorka Participatívneho rozpočtu pre Trnavu.

"Vďaka týmto pomôckam môžu školáci pozorovať a analyzovať rôzne prírodné javy a súvislosti, a formou zážitkového učenia získavať nové vedomosti,“ dodáva Vidová.

Celý svet ako na dlani
5
Galéria
Zdroj: Mesto Trnava
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM