Dominika Handzušová Rôzne

Čerti uniesli anjelov: Príďte ich oslobodiť z väzenia a stretnite sa s Mikulášom!

Trnavská radnica pozýva všetky deti, ktoré sa neboja čertov, na stretnutie s Mikulášom. Trúfate si nájsť kľúče od žalára a oslobodiť anjelikov?

Ilustračný obrázok k článku Čerti uniesli anjelov: Príďte ich oslobodiť z väzenia a stretnite sa s Mikulášom!
Zdroj: TASR

V piatok 5. decembra bude Mikuláš na radnici v Trnave k dispozícii všetkým deťom. V dopoludňajších hodinách si nájde čas pre škôlkarov a žiakov základných škôl, od 15:00 hod. pre ďalších smelých bojovníkov za slobodu anjelov.

Žiarliví čerti

Ako totiž informoval tajný dvojitý agent, diabolskí kukláči prepadli a uväznili členov anjelského organizačného štábu v radničnom žalári. „Čerti žiarlili na veľký úspech a popularitu, ktorej sa anjeli tešili medzi deťmi minulý rok,“ objasnil agent dôvod tohto hanebného činu.

Trnavské deti tak čaká neľahká úloha. Oslobodenie anjelov im skomplikuje skutočnosť, že čerti kľúče od žalára skryli na pekelne neznáme miesto. Deti preto budú musieť čertovský premýšľať, aby ich prekabátili a uhádli, kde kľúče ležia. Za dobrý skutok ich neminie sladká odmena.

Prípravy skomplikovali, no nestopli

„Zajatiu sa vyhli anjelici, ktorí práve v špeciálnych mikulášskych sadoch na južnej pologuli ukončujú zber mandarínok pre dobré deti. V anjelskej radničnej kuchyni už vonia čokoláda, a varešiek sa namiesto anjelov ujali veveričky s kuchárskymi čiapkami, ktoré do nej usilovne lúskajú búrske a lieskové oriešky,“ dodal mikulášsky štáb aj pozitívne informácie.

Mikuláš po stretnutí s deťmi o 18:00 hod. rozsvieti vianočný stromček z balkóna radnice. Pre deti je následne od 18:30 hod. pripravený program na Trojičnom námestí.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM