Monika Hanigovská Rôzne

Cesta na Katarínku osvetlená sviečkami: Nočné podujatie v znamení hudby i sprevádzania

V obľúbenej lokalite mnohých Trnavčanov sa uskutoční vo večerných hodinách podujatie Noc hradov a zrúcanín. Na Katarínke odštartuje kultúrne podujatie pre všetkých záujemcov a turistov.

Ilustračný obrázok k článku Cesta na Katarínku osvetlená sviečkami: Nočné podujatie v znamení hudby i sprevádzania
5
Galéria
Zdroj: Peter Herceg

Vo večerných hodinách, v sobotu 18. augusta 2018, sa na Katarínke uskutoční podujatie s názvom Noc hradov a zrúcanín. Medzi ruinami sa budú niesť tóny komornej hudby a uskutoční sa aj svätá omša.

Projekt Noc hradov a zrúcanín organizuje Občianske združenie Zachráňme hrady a dobrovoľníci z Katarínky sa doň zapoja po šiestykrát.

Dobrovoľníci, ktorí sa venujú záchrane ruín kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej, pozývajú všetkých záujemcov, turistov a návštevníkov na toto kultúrne podujatie. Program začne v podvečerných hodinách benefičnou výstavou.

Vystavovať budú katolícky kňaz a maliar Martin Šafárik a fotograf Marek Mičuda. Organizátori odporúčajú záujemcom o výstavu prísť ešte pred svätou omšou, ktorej začiatok je naplánovaný na 18. 45 hod.

Tóny z 18. storočia

Po omši sa bude pokračovať komorným koncertom DEUS MEUS ET OMNIA, s predpokladaným začiatkom o 20.00 hod. „Ide o koncert františkánskych skladateľov, ktorých diela pochádzajú zo Slovenska, konkrétne z obdobia 18. storočia. Po koncerte si budú môcť prítomní návštevníci vychutnať ticho a pokojnú atmosféru kultúrnej pamiatky a širokého okolia,“ povedal pre náš spravodajský portál Ľubo Blišák člen org. tímu projektu Katarínka. Zároveň bude prebiehať obľúbené turistické sprevádzanie s historickým výkladom.

Nezabudnite si baterku alebo čelovku

Priaznivci a návštevníci s autom, sa na Katarínku dostanú odbočením na lesnú cestu medzi obcami Dechtice a Naháč, až po záchytné parkovisko.

„Návštevníkov prichádzajúcich od parkoviska čaká príjemná pešia prechádzka (približne 20 min.) lesnou cestičkou osvetlenou sviečkami pri jednotlivých zastaveniach,“ prezradil nám Ľubo Blišák.

Ako ďalej dodal, na Katarínku sa dá prísť taktiež po modrej turistickej značke z obce Naháč (40 min.), z obce Dobrá Voda (1h 20 min.), alebo po žltej turistickej značke z obce Dechtice (1h 20 min.). Keďže sa jedná o nočný program, podľa slov organizátorov je potrebné vziať so sebou baterku, alebo čelovku.

Kompletný program:

  • 18.45 hod. sv. omša
  • 20.00 hod. DEUS MEUS ET OMNIA koncert

Hudba franšikánskych skladateľov zo Slovenska z 18. storočia

  • 21.00 – 23.00 hod. Nočné sprevádzanie Katarínkou

občerstvenie

Vychutnať si minuloročné podujatie Noc hradov a zrúcanín na Katarínke si môžete v našej priloženej fotogalérie.

OBRAZOM: Atmosféra podujatia Noc hradov a zrúcanín na Katarínke
5
Galéria
Zdroj: Peter Herceg

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM