Monika Hanigovská Rôzne

Cestujúci vlakmi, zbystrite pozornosť: Dôležité upozornenie od železníc!

Na trati medzi Trnavou a Šelpicami treba do piatka rátať s úplnou uzáverou železničného priecestia. Počas výlukových prác budú ľudí prepravovať autobusy.

Ilustračný obrázok k článku Cestujúci vlakmi, zbystrite pozornosť: Dôležité upozornenie od železníc!
Zdroj: ruzomberok.dnes24.sk

Do piatka 11. novembra potrvá úplná uzávera železničného priecestia na trati medzi Trnavou a Šelpicami. Počas výlukových prác bude cestujúca verejnosť prepravovaná autobusmi.

Komplexná rekonštrukcia

Priecestie v železničnom kilometri 3,497 sa nachádza na trati Trnava – Kúty, dôvodom rekonštrukcie je neustále sa zhoršujúci stav, spôsobený značnou zaťažiteľnosťou a frekvenciou cestnej premávky. V rámci komplexnej rekonštrukcie urobia výmenu koľajového roštu v priecestí, konštrukcie komunikácie cez priecestie, nová konštrukcia bude celopryžová typu Strail. Ostávajúca časť priecestia bude vyasfaltovaná. Informovala o tom Katarína Martinkovičová z odboru komunikácie Železníc SR (ŽSR).

Železnice sa obracajú na ľudí

ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku udržiavacích opravných prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hláseniach staničného rozhlasu v železničných staniciach.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM