Júlia Vargová Rôzne Iné športy Správy

Charitatívny počin golfistov: Pre Detské sanatórium vyzbierali viac ako 8000 eur

Počas 11. ročníka charitatívneho golfového turnaja Hospitality Golf Cup 2019 jeho účastníci vyzbierali rekordných 8030 eur.

Ilustračný obrázok k článku Charitatívny počin golfistov: Pre Detské sanatórium vyzbierali viac ako 8000 eur
6
Galéria
Zdroj: Golf & Country Club Piešťany

Už 11. ročník charitatívneho turnaja Hospitality Golf Cup sa uskutočnil 1. mája na Sviatok práce v Golf & Country Clube Piešťany. Partnerom podujatia bola legendárna Miguel Ángel Jiménez Golf Academy. Účastníkom turnaja sa podarilo vyzbierať rekordnú sumu 8 030 EUR pre Denné detské sanatórium v Trnave.

K dosiahnutiu cieľa zbierky dopomohlo práve partnerstvo s golfovou akadémiou legendárneho golfistu, ktorý je známy aj pod prezývkami „The Mechanic“ alebo „Najzaujímavejší golfista sveta“.

Súčasťou podujatia bola totiž aj charitatívna dražba vlajočiek Hospitality Golf Cup, ktoré pre tento ročník podpísal Miguel Ángel Jiménez. Aj vďaka tomu sa po spojení s výťažkom zo štartovného podarilo zozbierať sumu, ktorá pomôže pri stavbe terapeutickej zimnej záhrady pre choré deti Denného detského sanatória v Trnave. „Golfistom patrí za týchto už viac ako 10 rokov obrovská vďaka. A aj vďaka organizátorom sa môžeme rýchlejšie rozvíjať a poskytovať služby, vďaka ktorým naše detičky robia veľké pokroky,“ povedala Melánia Zvonárová, vedúca sestra Denného detského sanatória v Trnave.

„Opäť sme spoločne dokázali prežiť veľmi príjemný deň, ktorý sa niesol v znamení pomoci najmenším. Zároveň ma veľmi teší, že sa nám darí turnaj rozvíjať a v spolupráci s našimi partnermi priniesť nové rozšírenia turnaja. Tento rok to bola charitatívna dražba a partnerstvo s Miguel Ángel Jiménez Golf Academy,“ zhodnotil Martin Tabaček, zakladateľ a hlavný organizátor turnaja Hospitality Golf Cup.

„Už dnes máme nápady, ako spraviť turnaj v nadchádzajúcich ročníkoch ešte zaujímavejší,“ dodal. Hospitality Golf Cup svojou účasťou a príspevkom podporili aj viaceré známe osobnosti, ako herci Peter Sklár, Peter Batthyány alebo spevák Bystrík Červený, ktorý so svojou kapelou Bystrík Banda na konci turnaja zahral aj skladbu Na Kráľovej holi vo vlastnom prevedení, ku ktorej kapela pred niekoľkými dňami vydala nový videoklip. Podujatie moderoval Slávo Jurko.

Hospitality Golf Cup 2019
6
Galéria
Zdroj: Golf & Country Club Piešťany
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM