Správy

Chystáte sa stretnutie s pápežom? V Trnavskom kraji budú jazdiť mimoriadne spoje

Prípravy na pápežskú návštevu vrcholia. Obyvatelia Trnavského kraja budú môcť využiť mimoriadne spoje.

Ilustračný obrázok k článku Chystáte sa stretnutie s pápežom? V Trnavskom kraji budú jazdiť mimoriadne spoje
Zdroj: TASR/AP

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) posilní autobusovú dopravu počas návštevy pápeža Františka v Šaštíne, kde bude slúžiť omšu v stredu 15. septembra. Informovalo o tom komunikačné oddelenie TTSK.

Posilnené spoje

Záujemcovia sa môžu na stretnutie s pápežom dopraviť mimoriadnymi vlakovými spojmi Železničnej spoločnosti Slovensko, ktoré budú premávať na úseku Trnava-Kúty.

K nim budú posilnené spoje prímestskej autobusovej dopravy v spolupráci s dopravcami Arriva Trnava a Skand Skalica.

„Na návštevu pápeža sa pripravujeme už dlhšie. Vybudovali sme zjazdy na záchytné parkoviská. Budeme radi, ak by čo najviac záujemcov prišlo ekologickejšou verejnou dopravou, ktorá v tomto prípade predstavuje logisticky najjednoduchšie riešenie. Preto zabezpečíme prímestské autobusy tak, aby sa ľudia dostali na mimoriadne vlakové spojenia,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Prečítajte si tiež

Mimoriadne vlaky

Samospráva koordinuje prípravy spojené s návštevou pápeža s Konferenciou biskupov Slovenska, Železničnou spoločnosťou Slovensko a svojimi zmluvnými dopravcami prímestských autobusov.

Návštevníci môžu prísť do vyhradených priestorov už 14. septembra od 22.00 h. Miesta v sektoroch je potrebné zaujať do 8.00 h.

Vlakové spoje budú posilnené z hlavných prestupných staníc Trnava a Kúty.

„Prvý mimoriadny vlak odíde z Trnavy krátko po polnoci o 0.11 h. Následne budú vlaky vypravované každú hodinu a to aj v smere z Kútov do stanice Šaštín-Stráže. Kompletné cestovné poriadky posilnenej prímestskej autobusovej dopravy a všetky dôležité informácie kraj zverejní na svojej webovej stránke a profile na Facebooku,“ doplnil predseda TTSK.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Pápež na Slovensku

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM