han Samospráva

CHYSTÁTE sa za pápežom do Šaštína? Sú pre vás prichystané mimoriadne autobusy!

V stredu 15. septembra budú od skorých ranných hodín premávať autobusové linky nadväzujúce na posilové vlaky na trase Trnava – Kúty do Šaštína, kde bude mať 15. septembra omšu pápež František.

Ilustračný obrázok k článku CHYSTÁTE sa za pápežom do Šaštína? Sú pre vás prichystané mimoriadne autobusy!
Zdroj: TASR/Marko Erd

Podobne budú pre návštevníkov k dispozícii aj na následný návrat poobede. TASR o tom informovalo komunikačné oddelenie Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).

Obyvatelia sa tak dostanú prímestskými autobusovými spojmi na mimoriadne vlaky, ktoré do Šaštína vypraví Železničná spoločnosť Slovensko. Kraj tak urobil po dohode s Konferenciou biskupov Slovenska a dopravcami Arriva Trnava a Skand Skalica.

„V rámci prípravy sme pristúpili k posilneniu prímestskej autobusovej dopravy. Zabezpečíme spolu 53 spojov, z ktorých 26 bude k dispozícii skoro ráno a 27 poobede. Obyvateľom tak uľahčíme dopravu na vlakové stanice, kde budú stáť mimoriadne vlaky. Cestovné poriadky sme navrhli tak, aby mali cestujúci dostatočný čas na prestup z autobusov do vlakov a naopak. Verejná doprava do Šaštína je tak logisticky najjednoduchšou a najpohodlnejšou alternatívou,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Ktoré obce?

Spoje budú premávať cez obce a mestá v okresoch Piešťany, Senica, Skalica a Trnava. „Autobusy budú vyrážať zo staníc Abrahám, Borová, Dolné Orešany, Horné Orešany, Chtelnice, Kátlovce, Pavlice, Radošovce, Skalica a Vrbové. V opačnom smere pôjde o železničné stanice v Senici a Smoleniciach, ako aj o autobusovú stanicu v Trnave,“ doplnil predseda TTSK.

Kompletné cestovné poriadky mimoriadnej autobusovej dopravy samospráva zverejnila na svojej webovej stránke.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM