Rôzne

Čistiaca úderka v akcii: V Trnave sa postarala o krajšie zastávky, FOTO

Čistiaca čata v akcii v našom meste. V Trnave sa postarala o krajšie autobusové zastávky. Pozrite si zábery.

Ilustračný obrázok k článku Čistiaca úderka v akcii: V Trnave sa postarala o krajšie zastávky, FOTO
Zdroj: TASR

Dve autobusové zastávky zbavila vo štvrtok sprejerských nápisov a kresieb úderka Trnavskej arcidiecéznej charity (TArCh). Dve ženy a dvaja muži zo sociálne vylúčeného prostredia spolu s dobrovoľníkmi vyčistili prístrešky na Kamennej ceste a pri rekreačnej zóne Kamenný mlyn.

TArCh vyslala čistiacu čatu na zastávky na základe dohody, ktorú pred letom uzavrela na danú tému s trnavskou radnicou. V nej deklarovala záujem pomôcť mestu Trnava takýmto spôsobom, zároveň napomôcť resocializácii ľudí bez domova a sociálne hendikepovaných. Podľa riaditeľa TarCH Miroslava Dzurecha, ktorý dnes prijal úlohou dozorujúceho dobrovoľníka, činnosť robia na dennej báze.

„Stále sú zastávky, ktoré treba vyčistiť. Predpokladáme, že na niektoré sa budeme asi aj vracať,“ povedal. O takúto činnosť bol medzi klientmi TArCh podľa jeho vyjadrenia záujem. „Okrem jedla, šatstva, možnosti umyť sa či tráviť voľný čas v nízkoprahovom centre, dávame klientom pocit, že sú osožní a užitoční. Prácou môžu získať späť stratenú dôveru v seba, svoje sily a možnosti. Aj takáto na prvý pohľad obyčajná aktivita dáva ich dňom zmysel a vracia ich do života,“ uvádza sa na webe arcidiecéznej charity.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia.

OBRAZOM: V Trnave čistili autobusové zastávky
6
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM