han Správy

Cítili ste otrasy? V Chorvátsku bolo zemetrasenie a zem sa chvela až v Trnave!

Na Slovensku pocítili ľudia v utorok zemetrasenie z Chorvátska v Bratislave, Trnave, Šamoríne aj Nitre.

Ilustračný obrázok k článku Cítili ste otrasy? V Chorvátsku bolo zemetrasenie a zem sa chvela až v Trnave!
Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Trnavský kraj

Zemetrasenie na Slovensku bolo podľa neho v dôsledku utorkového zemetrasenia v chorvátskom Záhrebe, ktoré bolo o 12.19 h.

Slová odborníka

Csicsay uviedol, že zatiaľ evidujú 50 hlásení o zemetrasení z Bratislavy, Nitry, Trnavy, Trenčína, Serede, Topoľčian, Veľkého Krtíša, Komárna, Nových Zámkov a Šamorína. „Hlásenia sú z vyšších poschodí,“ podotkol. Viacerí Bratislavčania opísali svoje zážitky na sociálnej sieti. „O 12.21 sa normálne hýbal celý náš 12-poschodový dom v Petržalke. Dosť nepríjemný zážitok,“ napísala Katarína. Obyvatelia zasiahnutých mestských častí zaznamenali najmä pohyb kľúčov vo dverách, trasenie žalúzií, lustrov či ozdôb na stromčekoch.

„Vyliala sa trochu voda z akvária, domáce zvieratá nereagovali,“ priblížila Barbora. Viacerí tiež opisovali chvenie gauča či postele. „Najprv vyskočil pes a začal kňučať. Potom začali šušťať žalúzie a trochu sa pohol luster a stromček. A ja som mala pocit, že ma sediacu na gauči berie do boku,“ dodala Kristína.

Informácia z polície

„Policajný zbor prijal na núdzovej linke 158 niekoľko oznámení o zemetrasení v Bratislavskom a Trnavskom kraji. Žiadne škody hlásené neboli. Aktualizácia: Udalosť bola nahlásená aj v Nitrianskom kraji,“ píše polícia na Facebooku.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: trnava.dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM