Monika Hanigovská Rôzne

Čo ponúkne víkend v Trnave? Tieto akcie radíme zažiť

Je tu ďalší víkend. A aj ten so sebou prinesie v Trnave viacero zaujímavých podujatí. Pozrite si prehľad tých, ktoré odporúčame zažiť.

Ilustračný obrázok k článku Čo ponúkne víkend v Trnave? Tieto akcie radíme zažiť
Zdroj: TASR

Silvester 2016 v meste

31. december, Trojičné námestie, Trnava

Popoludní o pol piatej sa na Silvestra ľuďom na námestí predstaví divadlo a pripravená je aj detská diskotéka, ktorá poteší našich najmenších. Prvý ohňostroj, známy ako „Ohňostroj pre rodiny s deťmi“ sa objaví nad našimi hlavami o 17:30. Pozrite si aj ohňostroj, ktorý organizátori odpália o polnoci tradične na Trojičnom námestí.

Plávanie v rybníku

31. december, 10.00, Kamenáč, rybník pri kúpalisku

Trnavskí Bíli Medvedi sa rozlúčia parádne so starým rokom. V rybníku oslávia „Silvestrovské kúpanie“. Vítaní sú aj trnavskí povzbudzovači ale aj skúsení plavci. Zvedavcov uvítajú trnavské medvede so svojimi vtipnými vlasovými kreáciami, či čiapkami. Nenechajte si ujsť ani samotné kúpanie v trnavskom rybníku.

Oslava v klube

31. december, 21.00 – 05.00, CITY CLUB Trnava

Bass Reaction #15 – New Year Edition odpáli Silvester v tomto klube. Trnavčanov môže zlákať noc plná drum and bassu v podaní djov z Kill.Commercial crew. Hudobným hosťom bude formácia Humanon a predstaví sa aj nováčik na slovenskej drum and bassovej scéne dídžej Diffe. Trnavčania sa môžu tešiť nielen na zábavu, ktorá bude trvať až do ranných hodín ale lákadlom bude aj prípitok, show, Masive SoundSystem, či sútaže.

Novoročný koncert

1. január, 16.00, Kostol sv. Jakuba, Trnava

Nechajte sa zlákať kultúrou. Na Nový rok si môžete zájsť na koncert Trnavského komorného orchestra, ktorý bude pre návštevníkov bezplatný. Uskutoční sa 1. januára o 16:00 hodine v Kostole sv. Jakuba. Prítomní si budú môcť vychutnať vybrané skladby Antonia Vivaldiho a Antonína Dvořáka pod taktovkou umeleckej vedúcej Alžbety Ševečkovej.

Vaiana: Legenda o oceáne

1. január, 13.40, Cinemax Arena, Trnava

Napnite plachty a vydajte sa za dávnym príbehom. Zlákať vás môže animovaná komédia od tvorcov filmov Ľadové kráľovstvo a Zootropolis. Ďalší strhujúci animovaný príbeh z Disney štúdií o odvážnom dievčati, ktoré sa rozhodne zachrániť svoj ľud a tak sa vydáva na nebezpečnú plavbu naprieč otvoreným oceánom. Počas svojej cesty stretáva kedysi mocného poloboha Mauiho, ktorý jej pomáha stať sa skúsenou moreplavkyňou. Spoločne sa plavia, zažívajú nebezpečné dobrodružstvá, stretávajú obrovské monštrá a príšery, ktorým uniknú len o vlások. A Vaiana počas cesty plní dôležitú úlohu svojich dávnych predkov a objaví niečo, čo vždy hľadala – samú seba.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM