Júlia Vargová Kultúra Rôzne

Čo s načatým týždňom? Pozrite si pestrý program v Trnave a okolí

Jún je v plnom prúde a v Trnave sa stále niečo deje. Tento týždeň si budeme môcť dopriať niekoľko zaujímavých podujatí.

Ilustračný obrázok k článku Čo s načatým týždňom? Pozrite si pestrý program v Trnave a okolí
Foto: Júlia Vargová / Zdroj: Dnes24.sk

DIVADLO: Kompletný Shakespeare zhltnutý za 120 minút

Utorok, 12. jún o 19:00, Divadlo Jána Palárika

Premiéra: Tridsaťdeväť divadelných hier Williama Shakespeara za dve hodiny? Štyria mladí herci Tomáš Vravník, Martin Kochan, Braňo Mosný a Martin Križan sa pustili do tejto odvážnej výzvy a vytvorili vtipný koncentrát tragédií, komédií, historických hier a romancí najznámejšieho svetového dramatika všetkých čias. Réžia: Martin Čičvák

Váš vína čas

Streda, 12. jún od 16:00 do 19:00, Vinárstvo Vína z Mlyna, Doľany

V čarovnom vinárstve pri starobylom Mlyne Vína z Mlyna vás privítajú v rámci konceptu Your wine time- Váš vína čas aj bez rezervácie termínu. Každú stredu od 16:00 do 19:00 vás čaká otvorená pivnica. Spravte si pekný podvečer, pozrite si Mlyn a vyberte si víno počas rozhovoru s vinárom v priateľskej atmosfére rodinného vinárstva.

Výstava: SKÚTER IV – akcia mladého umenia

Miesto konania: Galéria Jána Koniarka, Koppelova vila, Zelený kríček 3, Trnava

Vernisáž: 13.6. 2019 (Št) o 18:00

Trvanie výstavy: 13.06. – 25.08. 2019

Kurátor: PhDr. Vladimír Beskid

Skúter IV – akcia mladého umenia je periodické medzinárodné podujatie postavené ako reprezentatívna stredoeurópska prehliadka nastupujúcej generácie českých, slovenských a maďarských umelcov/umelkýň vo veku do 35 rokov.

Na výstave sa predstaví 24 oslovených umelcov a umelkýň, ktorí osobitým spôsobom reflektujú súčasný svet – prinášajú pritom celé spektrum prístupov a médií od klasickej maľby, cez fotografiu, objekt, inštaláciu až po digitálny pohyblivý obraz.

Hlavným zámerom usporiadateľov je vytvoriť periodickú platformu pre prezentáciu súčasného výtvarného jazyka, stimulovať aktuálnu tvorbu mladých a priniesť aj rodovú korektnosť výberu autorov/-riek.

Zároveň usporiadatelia plánujú obnoviť Cenu CYPRIÁNa pre vybraného umelca alebo umelkyňu, pomenovanú podľa významného slovenského maliara Cypriána Majerníka, ktorý pôsobil v Prahe (1909 Veľké Kostoľany – 1945 Praha).

Odchody a návraty

Vo štvrtok 13. júna o 17:00 v Knižnici Juraja Fándlyho

Pokračovanie cyklu Trnavská poetika. Hostia: Miroslav Bielik a Miroslav Demák. Moderujú: Pavol Tomašovič a Štefan Kuzma.

Výstava – Odfoťte dobro!

V piatok 14. júna na trnavskej pešej zóne

Fotografická súťaž Trnavskej arcidiecéznej charity spojená s výstavou fotografií. Charita diela vyvesí na sieť a verejnosť im bude prideľovať body – srdiečka. Diela s najvyšším „dobrometrom“ zvíťazia a ich autori získajú lákavé ceny.

Medzinárodný vokálny koncert

V piatok 14. júna o 20:00 v Bazilike sv. Mikuláša

Už tento piatok nás čaká koncert dvoch speváckych zoskupení – Vox Aurumque (Trnava, SK), dirigent – Hana von Schlosser a Elverum Damekor (Elverum, Nórsko), dirigent – Arne Mosenga. Vstup je voľný.

Cestovateľské kino: Nový Zéland

V stredu 12. júna o 20:00 v Kine Hviezda

Odhaľte prírodné a kultúrne tajomstvá krajiny dlhého bieleho oblaku, ako jej hovoria domorodci. Čakajú nás prírodné scenérie od gejzírov, búrlivých riek a vodopádov, cez jazerá a ľadovce až po majestátne hory, vulkány a skalné útvary. V sprievode cestovateľa Jiřího Jobánka zažijeme dobrodružstvo v krajine, ktorú fanúšikovia Pána prsteňov volajú Stredozem. Na púti v stopách slávnej trilógie až k Hore osudu budeme spoznávať prírodu, zvyky, históriu aj miestnych obyvateľov. Jiří Jobánek študoval a pracoval v Austrálii a už mnoho rokov pôsobí ako sprievodca pre cestovnú kanceláriu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM