han Rôzne

COVID-19 je v našom kraji na ÚSTUPE! Stále však výrazne potrápi túto vekovú kategóriu!

V 14. kalendárnom týždni od 4. apríla zaznamenali v Trnavskom kraji 3122 prípadov ochorenia COVID-19.

Ilustračný obrázok k článku COVID-19 je v našom kraji na ÚSTUPE! Stále však výrazne potrápi túto vekovú kategóriu!
Zdroj: pexels.com

Predstavuje to podľa riaditeľa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) Tomáša Hauka pokles chorobnosti v porovnaní s predchádzajúcim týždňom o 31,4 percenta, keď zaevidovali 4548 prípadov.

„Pokles bol vo všetkých okresoch kraja, najvyššia chorobnosť je aktuálne v okresoch Trnava, kde je 665 chorých na 100-tisíc obyvateľov a Galanta so 643 chorými na 100-tisíc obyvateľov,“ uviedol. Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť k 12. aprílu bola vo vekovej skupine 45– až 54– ročných.

V okresoch Trnava, Piešťany, Hlohovec bolo zaevidovaných 1415 prípadov ochorenia COVID-19, čo je pokles o 33,2 percenta. Z celkového počtu bolo 196 (13,9 percenta) detí a adolescentov do 19 rokov.

„Prijatých na hospitalizáciu do Fakultnej nemocnice Trnava bolo 27 pacientov, v porovnaní s minulým týždňom je to o tretinu menej. V súvislosti s COVID-19 zomrelo päť pacientov,“ doplnil Hauko.

V rámci týždňového monitoringu odpadových vôd na COVID-19 z čistiarne odpadových vôd Zeleneč v okrese Trnava zaznamenali hygienici pokles koncentrácie vírusu SARS-CoV-2.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM