Správy

Dajte starým veciam druhú šancu: Do Trnavy sa vracia Zóna bez peňazí

Zónu bez peňazí, možnosť bezplatného získania odevov, vecí do domácnosti či školských potrieb, obnovia v Trnave po dvojročnej pandemickej prestávke.

Ilustračný obrázok k článku Dajte starým veciam druhú šancu: Do Trnavy sa vracia Zóna bez peňazí
3
Galéria

Koná sa v sobotu 18. júna v čase od 9.00 do 13.00 h tradične na Gymnáziu Jána Hollého (GJH) na sídlisku Na hlinách. Deň pred tým, v piatok (17. 6.) od 14.00 do 19.00 h sa uskutoční zber vecí od darcov. Informovala o tom za organizátorov podujatia Zuzana Šujanová.

„Zóna bez peňazí je určená mladým rodinám, ktorých deti rastú rýchlejšie, ako sa napĺňa peňaženka. Je pre seniorov, ktorým dôchodok na všetky potreby nepostačuje. Pre všetkých, ktorých postretla neľahká životná situácia, ale aj pre študentov, študentky a kreatívne typy, ktoré dávajú veciam druhú šancu,“ uviedla Šujanová.

TOTO určite nezoberú

V letnej zóne je záujem o letné oblečenie, knihy, šperky, kuchynské pomôcky, domáce spotrebiče či iné doplnky do domácnosti, školské pomôcky a hračky. Šujanová upozornila, že pri piatkovom zbere neprevezmú veci, ktoré nebudú funkčné, prípadne budú zašpinené, nekompletné, nemoderné.

„Deravé svetre, špinavé hračky či roztrhané knihy radosť už nikomu neurobia,“ uviedla. Oblečenie a veci, ktoré si v sobotu nenájdu svojho majiteľa, poputujú do organizácií pomáhajúcich rôznou formou skupinám ľudí a jednotlivcom v nepriaznivej životnej situácii a pôsobiacich v Trnave a jej okolí.

Prečítajte si tiež

Dvakrát do roka

Vedúcou projektu je pedagogička GJH Andrea Bánová. Informovala, že projekt je súčasťou gymnázia už niekoľko sezón, do realizácie sú zapojení dobrovoľníci.

„Na príprave zóny sa podieľa viac ako desaťčlenný organizačný štáb, ale so samotnou organizáciou, marketingom, sponzorstvom, triedením, odovzdávaním vecí pomáha okolo 60 dobrovoľníkov z radov žiakov, rodičov, učiteľov, nepedagogických zamestnancov školy, bývalých žiakov, ale i ľudí, ktorí sa sami prihlásia na spoluprácu,“ uviedla.

Zóna bez peňazí sa koná dvakrát do roka, začiatkom leta a začiatkom zimy, podporuje recyklovanie, výmenu vecí, ktoré ľudia nechcú alebo nepotrebujú a ktoré by inak skončili v odpadkovom koši.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie lákavé články

Letná zóna bez peňazí
3
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM