Rôzne Správy

Dajte starým veciam nový život: Letná zóna bez peňazí čaká všetko dobré a funkčné

Už po tretíkrát sa uskutoční Letná zóna bez peňazí, odkiaľ si bez centa vo vrecku, úplne zadarmo, môžete odniesť čokoľvek, čo sa vám páči.

Ilustračný obrázok k článku Dajte starým veciam nový život: Letná zóna bez peňazí čaká všetko dobré a funkčné
3
Galéria

Letná zóna bez peňazí 2019 sa bude v Trnave konať v sobotu 22. júna. V piatok predtým, 21. júna, organizátori budú od darcov od 14:00 do 19:00 prijímať oblečenie, veci do domácnosti, hračky, školské pomôcky, obuv, knihy a ďalšie na pôde Gymnázia Jána Hollého, kde sa akcia opäť uskutoční.

Iniciatívu v tomto roku ocenil aj Trnavský kraj 2. miestom v rámci súťaže Ekologický čin roka 2018 za kreatívnu a inšpiratívnu aktivitu v oblasti životného prostredia.

Veci si zo zóny môže odniesť každý záujemca zadarmo. „Máme záujem o letné oblečenie. Ale také, ktoré by si darca ešte sám obliekol,“ uviedla za organizátorov Zuzana Šujanová. Deravé svetre, špinavé hračky či roztrhané knihy radosť už nikomu neurobia a preberať sa, ako dodala, ani nebudú.

Zóna bez peňazí je určená mladým rodinám, ktorej deti rastú rýchlejšie, ako sa napĺňa peňaženka.

Taktiež seniorom, ktorým dôchodok na všetky potreby nepostačuje. Pre všetkých, ktorých postretla neľahká životná situácia, ale aj pre študentov, študentky a kreatívne typy, ktoré dávajú veciam druhú šancu. „Vítaní sú všetci, ktorým myšlienka znovu využitia pekného oblečenia a vecí, ktoré by inak skončili na skládke nie je cudzia a záleží im na našej krásnej planéte, ktorú určite nechcú mať plných odpadkov. Oblečenie a veci, ktoré si v sobotu nenájdu svojho majiteľa, poputujú do organizácií, ktoré pomáhajú rôznou formou,“ informovala Šujanová.

Foto: ilustračné

Letná zóna bez peňazí
3
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM