Komunálne voľby

Ďalší kandidát na predsedu TTSK: O post župana zabojuje aj Martin Beluský

Svoju kandidatúru na predsedu Trnavského samosprávneho kraja ohlásil podpredseda ĽSNS Martin Beluský. Oznámil to vo štvrtok na brífingu v Trnave.

Ilustračný obrázok k článku Ďalší kandidát na predsedu TTSK: O post župana zabojuje aj Martin Beluský
4
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Beluský je rodákom z Piešťan, v súčasnom volebnom období reprezentuje stranu v Národnej rade SR ako poslanec. Jeho kandidatúra by mala byť podľa slov predsedu strany Mariana Kotlebu slušnou, konzervatívnou a odbornou alternatívou voči súčasnému vedeniu.

Nešetril kritikou

„Za konečným rozhodnutím postaviť nášho kandidáta je dianie v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK). Podľa nás musí prísť k výmene,“ konštatoval Beluský. Ako doplnil, ponúka skúsenosti z práce v krajskej samospráve, keď pôsobil na viacerých postoch v administratíve Banskobystrického samosprávneho kra­ja.

Kritizoval, že hoci vyššie územné celky (VÚC) v posledných ôsmich rokoch zažívajú nebývalý hospodársky rast, keď im daňové príjmy zrástli až dvojnásobne a v TTSK o 60 miliónov eur, nepribudli im žiadne povinnosti a kompetencie. Neodrazilo sa to v skvalitnení služieb pre obyvateľov a „kraje nevedia, čo s peniazmi“. „Úlohou predsedu je, aby sa prostriedky vynakladali hospodárne a účelovo,“ uviedol.

Program do volieb bude podľa neho založený na odborných skúsenostiach, ale aj na požiadavkách občanov. „Budeme ho predstavovať postupne,“ doplnil Beluský. V lete sa aj s tímom, ktorý bude kandidovať na poslanecké miesta, chcú stretávať v jednotlivých regiónoch s občanmi.

Prečítajte si tiež

Aj v iných krajoch

Predseda ĽSNS informoval, že strana chce postaviť svojich kandidátov na predsedov VÚC aj v ostatných krajoch. „Motívom kampane bude, že peniaze, ktoré ľudia platia zo svojich daňových príjmov a kraje nimi disponujú, musia slúžiť obyvateľom,“ uviedol. K načasovaniu zverejnenia volebného programu dodal, že po skúsenostiach je lepšie počkať.

„Vždy prídeme s niečím novým, revolučným, čo nikto iný neponúkne, ale následne nám to marketingovo prostredníctvom štandardných médií iné strany ukradnú a vydávajú to za svoje myšlienky. Už sme sa poučili,“ dodal Kotleba na brífingu. Najlepšie veci si preto chcú nechať na finále.

V TTSK už ohlásil kandidatúru na predsedu ako nezávislý kandidát Martin Červenka s podporou zástupcov miestnych samospráv.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Na predsedu TTSK bude kandidovať Martin Beluský za ĽSNS
4
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM