Samospráva

Ďalšia úprava mestského rozpočtu: Zahŕňa opravu komunikácií i nákup elektromobilov

Poslanci na utorkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva schválili v poradí už druhú tohtoročnú aktualizáciu rozpočtu mesta Trnava.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia úprava mestského rozpočtu: Zahŕňa opravu komunikácií i nákup elektromobilov
Foto: Júlia Vargová / Zdroj: Dnes24.sk

Polročné plnenie rozpočtu mesta Trnava v bežných príjmoch predstavuje 51 percent ročného rozpočtu a v bežných výdavkoch 48 percent ročného rozpočtu.

Vyplynulo to z materiálu na utorkové rokovanie mestského zastupiteľstva. Poslanci na ňom schválili v poradí už druhú tohtoročnú aktualizáciu, vrátane použitia prostriedkov rezervného fondu.

V príjmovej časti rozpočtu sa zvýšili celkové príjmy o 1,462 milióna eur, bežné príjmy sa zvýšili o 2 milióny eur, kapitálové príjmy sa znížili o 545 665 eur.

Vo výdavkovej časti boli upravené viaceré programy, pričom celkové výdaje sa zvýšili o 1,462 milió­na eur.

Poslanci schválili použitie rezervného fondu vo výške viac ako 10 miliónov eur, pričom zelenú dali vyššej podpore oprave miestnych komunikácií, viacerým projektovým dokumentáciám – na Ružový park, Námestie SNP, športové haly, tiež na realizáciu tzv. archeoparku za Bazilikou sv. Mikuláša, bytových náhrad pre reštituentov i opravu mestského opevnenia medzi ulicami Jerichová a Hornopotočná.

Ušetrené peniaze z opravy Kukučínovej ulice pôjdu na návrh viceprimátora Tibora Pekarčíka na obnovu vozového parku radnice, nákup nových elektromobilov.

Foto: Ilustračné

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM