Dominika Handzušová Rôzne

December v Kalokagatii v znamení Vianoc: Pozrite si program centra voľného času

Súťaž školákov na vianočnej šou, tradičná turistika či aranžovanie. Čo všetko vás čaká tento mesiac v Kalokagatii?

Ilustračný obrázok k článku December v Kalokagatii v znamení Vianoc: Pozrite si program centra voľného času
Foto: Dominika Handzušová / Zdroj: Dnes24.sk

Centrum voľného času v Trnave ponúka aktivity najmä pre deti. Aj starší sa ale môžu prísť pozrieť na ich zaujímavé práce, či užiť si rôzne súťaže. Ako vyplní Kalokagatia predvianočný čas?

Maľovaný sen Vianoc

Kalokagatii v spolupráci s mestom Trnava pripravili výstavu výtvarných prác detí z materských a žiakov základných škôl z Trnavy. Slávnostná vernisáž sa uskutoční v stredu 10. decembra o 14:00 hod. v priestoroch Centra voľného času na Streleckej ulici. Práce si tu budete môcť pozrieť až do 30. januára.

Vianočné aranžovanie

Žiaci druhého stupňa základných škôl a osemročných gymnázií budú vo štvrtok 11. decembra od 9:00 hod. súťažiť v aranžovaní. Súťaž tvoria dve časti. Pri povinnom aranžovaní určí tému organizátor. Týkať sa bude výlučne vianočných motívov, ako veniec či rôzne ozdoby. Aj pri voľnom aranžovaní budú musieť súťažiaci dodržať vianočnú tému. Vytvárať budú rôzne vianočné svietniky, dekorácie na stôl, dvere, či okná. Na rozdiel od povinného, kde zabezpečí jednotný materiál organizátor súťaže, do voľného aranžovania si súťažiaci prinesú vlastný.

Luciina desiatka

Turistický klub Kalokagatie sa na Luciu vyberie na tradičnú pešiu turistiku z Dechtíc na zrúcaninu na Katarínke. Na vychádzke sa oboznámia s dávnymi tradíciami a zvykmi. Pripravený je aj program v areáli chaty elektrární Bohunice so spoločným opekaním.

Vianočná šou

Centrum voľného času v Trnave v spolupráci s mestom Trnava organizujú súťaž žiakov trnavských základných škôl. V programe vystúpia aj finalisti populárnej televíznej šou Martin Císar a Anabela Mollová. Vianočnú šou si môžete užiť v utorok 16. decembra od 10:00 hod. v Mestskej športovej hale v Trnave.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM