Krimi

Desiatky nehôd a jedna smrteľná: Polícia zverejnila smutné štatistiky z našich ciest

Za týždeň sa na cestách v Trnavskom kraji stalo takmer 40 nehôd a desiatky škodových udalostí. Pri viacerých zohrával úlohu aj alkohol.

Ilustračný obrázok k článku Desiatky nehôd a jedna smrteľná: Polícia zverejnila smutné štatistiky z našich ciest
Zdroj: Polícia SR - Trnavský kraj

Polícia na cestách v Trnavskom kraji vykonala počas uplynulého týždňa (25. – 31. 10.) 3762 dychových skúšok na alkohol, čo je o 122 viac ako týždeň predtým.

Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová. Z nich vyšlo 28 kontrolovaných s pozitívnym výsledkom, čo je o 12 menej ako v predchádzajúcom týždni.

„Z tohto množstva bolo päť vodičov a 23 cyklistov, čo je o 11 vodičov a o jedného cyklistu menej oproti predchádzajúcemu týždňu. Viac ako jedno promile alkoholu v dychu zaznamenala polícia u troch vodičov, ktorí sa dopustili prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ uviedla Antalová.

Prečítajte si tiež

Policajti na cestách počas týždňa zaevidovali 57 škodových udalostí, čo je o šesť viac ako týždeň predtým.

„Pri 38 dopravných nehodách zahynula jedna osoba, keď pri nehode na ceste cez horský priechod Biela hora v okrese Senica zahynul 20-ročný vodič. Žiadna osoba neutrpela ťažké zranenie a ľahko sa zranilo 12 účastníkov dopravných nehôd. Vodiči pod vplyvom alkoholu spôsobili šesť dopravných nehôd,“ informovala hovorkyňa.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuality zo Slovenska

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM