BTW Správy

Deti si môžu tohtoročný júl užiť kreatívne - tvorbou v galérii!

Galéria Jána Koniarka pripravila pre trnavské deti a mládež pestrý zážitkový program spolu s výtvarníkmi a divadelníkmi Základnej umeleckej školy.

Ilustračný obrázok k článku Deti si môžu tohtoročný júl užiť kreatívne - tvorbou v galérii!
Zdroj: Galéria Jána Koniarka v Trnave

Sériu tvorivých výtvarných a vzdelávacích programov s názvom „Leto v galérii 2020“ pripravila pre deti Galéria Jána Koniarka v Trnave. Informovala o tom PR Galérie Jána Koniarka v Trnave Zuzana Dohnalová.

Počas štyroch týždňov si deti odskúšajú výtvarnú tvorbu rôznymi technikami. „Tvorivé výtvarné aktivity a animačné hry budú v Galérii Jána Koniarka prebiehať od 7.7.2020 do 31.7.2020 utorok až piatok medzi 9:30 a 11:30 na nádvorí galérie na Zelenom kríčku. V prípade nepriaznivého počasia v priestoroch nášho klUbu 3,“ prezradila Dohnalová.

Tento rok spolupracuje galéria so ZUŠ so sídlom na Mozartovej ulici, ktorá vyučuje žiakov vo výtvarnom a literárno-dramatickom odbore. „Deťom sa predstavia štyria pedagógovia ZUŠ s programom, ktorý vychádza z ich pedagogického, ale aj umeleckého zamerania, nakoľko sa všetci okrem pedagogickej činnosti venujú aj autorskej tvorbe,“ doplnila.

Program

Počas prvého týždňa sa s deťmi stretne Miro Trubač, ktorého štyri dni budú zamerané na sochárske techniky. Deti si odskúšajú modelovanie, kašírovanie, odlievanie zo sadry ako aj prácu s materiálom formou koláže či asambláže.

Týždeň Experimentálnej grafiky s Katarínou Horváthovou-Pripkovou od 14. do 17. júla bude zameraný na techniky a spôsoby kresby a základné grafické techniky.

Workshop s Petrou Sabovou od 21. do 24. júla ozrejmí deťom základy herectva, alternatívne divadlo s presahom do performance.

Záver mesiaca od 28. do 31. júla bude patriť riaditeľke ZUŠ Beáte Balgavej. Aktivity na tému Ako sa robí galéria sa budú niesť v duchu reinterpretácie známych umeleckých diel z histórie.

Vstupné na každý deň je symbolické 2 eurá. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM