Júlia Vargová Správy Samospráva

Dobré správy pre pracujúce mamičky: Mestské jasle majú dvere otvorené celoročne

Mestské detské jasle sú určené pre všetkých rodičov, ktorí potrebujú umiestniť svoje deti vo veku od deviatich mesiacov do troch rokov v jasliach.

Ilustračný obrázok k článku Dobré správy pre pracujúce mamičky: Mestské jasle majú dvere otvorené celoročne
Zdroj: TASR

Kapacita Mestských detských jaslí na Hodžovej ulici 38 je štyridsaťpäť detí. Tie sú rozdelené do troch oddelení podľa veku na: dojčatá, mladšie a staršie batoľatá. Ako informuje mesto a svojej stránke, počas celého dňa sa im individuálne venuje odborný personál.

Jasle sú otvorené denne počas pracovných dní od 6:00 do 16:30. „Priestory mestských jaslí boli nedávno zrekonštruované. Vybudovali sa nové bezbariérové toalety pre deti, vymenili sa plastové okná i dvere a obnovy sa dočkal interiér aj vonkajší areál. Ten poskytuje dostatok miesta na pohyb na čerstvom vzduchu, hry na pieskoviskách, v detských domčekoch či na preliezkach,“ uvádza radnica.

Mesto ďalej radí, že pri umiestnení dieťaťa do jaslí majú rodičia možnosť vybaviť si príspevok na starostlivosť o dieťa vo výške 280 eur.

Ten vypláca Úrad práce sociálnych vecí a rodiny v Trnave na účely úhrady mesačného paušálneho poplatku v detských jasliach. „Platí sa teda len za stravu, ktorá je štyrikrát za deň (raňajky, desiata, obed a olovrant) v hodnote 1,20 eur za deň, čo znamená, že rodičov starostlivosť o dieťa v detských jasliach nestojí viac ako 24 eur za mesiac,“ dodáva mesto. Žiadosť o prijatie dieťaťa je možné podať počas celého roka. Urobiť tak môžete priamo na mieste počas pracovných dní od 8:00 do 15:00.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM