Správy

Dobrý nápad mal úspech: Župa získala počítače pre žiakov, ktorým chýbalo vybavenie

Na výzvu Trnavského kraja zareagovali prvé firmy. Počítače pomôžu v dištančnom vzdelávaní študentom zo sociálne znevýhodnených rodín.

Ilustračný obrázok k článku Dobrý nápad mal úspech: Župa získala počítače pre žiakov, ktorým chýbalo vybavenie
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Do 16 škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) je určených 104 počítačov s príslušenstvom, určených pre študentov, ktorí nemajú doma dostatočné technické vybavenie pre dištančné vzdelávanie.

Každá zo škôl vo všetkých siedmich okresoch kraja dostane od troch až 11 počítačov na základe ich požiadaviek. Informoval o tom riaditeľ odboru školstva Úradu TTSK Stanislav Pravda.

Všetky zariadenia majú operačný systém a kompletné príslušenstvo v podobe monitorov, webkamier, klávesníc, myší, reproduktorov. „Desiatkam študentov zo sociálne znevýhodneného prostredia pandémia ohrozuje perspektívy zaradenia sa do života. Obrátili sme sa preto pred časom na spoločnosti v TTSK, aby nám pomohli so zabezpečením technického vybavenia. Som veľmi rád, že prvé počítače sa dostanú k študentom počas pokračujúceho obdobia online vzdelávania. Želal by som si však, aby sa mohli do škôl vrátiť čo najskôr,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

„Žiaci zo sociálne znevýhodnených rodín sú už mesiace pre nedostatočné vybavenie vo veľmi ťaživej situácii. Nemôžu sa totiž plnohodnotne zúčastňovať na vyučovaní,“ povedal Pravda, s tým, že 100 počítačov darovala galantská spoločnosť a štyri spoločnosť zo Serede. Do výzvy sa zapojili ako prvé.

Výzva pre spoločnosti pomôcť študentom platí aj naďalej, ak majú k dispozícii laptop alebo počítač, ktorý nepotrebujú, môžu sa stále ozvať na pocitacepreskoly@trnava-vuc.sk.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM