han Rôzne

Dva okresy v Trnavskom kraji jasajú: Od pondelka sa v nich najete už aj v REŠTAURÁCIÁCH!

Najbližší pondelok (24. mája) sa Slovensko znovu prefarbí! Dôvodom je, ako už tradične, zmenený COVID automat. Jeden z okresov v našom kraji je dokonca v žltej farbe!

Ilustračný obrázok k článku Dva okresy v Trnavskom kraji jasajú: Od pondelka sa v nich najete už aj v REŠTAURÁCIÁCH!
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Najnovšie uvoľňovanie opatrení je dobre vidieť pri pohľade na novú mapu Slovenska, ktorú schválila vláda.

Rozdeľovanie okresov na báze COVID automatu hovorí jasne, že tie regióny, ktoré sú v oranžovej a žltej farbe, môžu veselo zájsť do interiéru reštaurácií.

V treťom stupni varovania (bordová farba) sú okresy Myjava a Sobrance.

V druhom stupni varovania (červená farba) budú okresy Banská Štiavnica, Bardejov, Brezno, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Prešov, Revúca, Ružomberok, Sabinov, Skalica, Turčianske Teplice.

V prvom stupni varovania (ružová farba) budú okresy Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Bytča, Čadca, Detva, Dolný Kubín, Galanta, Gelnica, Humenné, Ilava, Kežmarok, Komárno, Košice I – IV, Košice-okolie, Levice, Levoča, Lučenec, Malacky, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Nové Mesto nad Váhom, Pezinok, Piešťany, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Púchov, Rimavská Sobota, Senica, Snina, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Trebišov, Trenčín, Trnava, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žilina, Zvolen.

V druhom stupni ostražitosti, ktorý zodpovedá oranžovej farbe, budú okresy Bratislava I – V, Dunajská Streda, Liptovský Mikuláš, Nitra, Nové Zámky, Partizánske, Prievidza, Rožňava, Šaľa, Senec, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Zlaté Moravce,

Do prvého stupňa ostražitosti (žltá farba) sa od pondelka dostanú okresy Hlohovec a Topoľčany.

Niečo viac z tém, ktoré hýbu Slovenskom

Opatrenia pre bordové okresy:

Povinný respirátor v interiéri a rúško v exteriéri, ak sa do vzdialenosti dvoch metrov nachádzate pri cudzej osobe. Povolený je len okienkový predaj a donášky. Obchody sú otvorené, test povinný nie je.

Opatrenia pre červené okresy:

Povinný respirátor v interiéri a rúško v exteriéri, ak sa do vzdialenosti dvoch metrov nachádzate pri cudzej osobe. Okienkový predaj a donášky. Otvorené sú aj terasy s rozostupmi dva metre medzi stolmi. Obchody sú otvorené, test povinný nie je.

Opatrenia v ružovej fáze:

Povinný respirátor v interiéri a rúško v exteriéri, ak sa do vzdialenosti 2 metrov nachádzate pri cudzej osobe. Okienkový predaj a donášky jedla, otvorené sú aj terasy s rozostupmi dva metre medzi stolmi. Obchody sú otvorené, test povinný nie je.

Opatrenia v oranžovej fáze:

Povinné rúško v interiéri a rúško v exteriéri na hromadných podujatiach. Otvorené sú interiéry prevádzok pre najviac štyri osoby pri stole alebo osoby z jednej domácnosti, dvojmetrové rozostupy medzi stolmi. Otvorené obchody bez testu.

Opatrenia v žltej fáze:

Povinné rúško v interiéri a rúško v exteriéri na hromadných podujatiach. V nákupných centrách sú povinné hygienické opatrenia ako dezinfekcia rúk či pravidelná dezinfekcia priestorov. Okrem terás sú otvorené aj interiéry reštaurácií pre najviac šesť osôb pri jednom stole alebo osoby z jednej domácnosti, rozostupy medzi stolmi musia mať dva metre.

Opatrenia boli zhrnuté na webe TV Markíza, wwwtvnoviny.sk.

Všetko potrebné ku opatreniam pre daný týždeň NÁJDETE TU:

FOTO: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Viac článkov o COVID-19

Zdroj: trnava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM