Rôzne

Ekofest 2022 prichádza do kina a záhrad múzea: Na záver nás zabaví skupina Polemic

Počas najbližších dní v Trnave nuda nehrozí. Svoje lákadlá pripravil aj Ekofest 2022.

Ilustračný obrázok k článku Ekofest 2022 prichádza do kina a záhrad múzea: Na záver nás zabaví skupina Polemic
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Štrnásty ročník festivalu Ekofest sa uskutoční 24. júna v kine Hviezda a 25. júna v záhradách Západoslovenského múzea v Trnave a prinesie opäť environmentálne témy. Z výťažku podujatia bolo doposiaľ v Trnave vysadených 173 nových stromov a stovky kríkov aj trvaliek. Informoval o tom za organizátorov Matej Lančarič.

Lákajú na program

Pre návštevníkov sú pripravené vystúpenia hudobných skupín, prednášky na témy a problémy životného prostredia, premietania osvetových filmov, program pre rodiny, workshopy, infostánky, výstavy v kine aj záhradách.

V piatok (24. 6.) dopoludnia program odštartuje premietaním filmov pre študentov z trnavských škôl v kine.

Prečítajte si tiež

Vychutnáme si aj koncerty

V sobotu (25. 6.) bude Ekofest pokračovať v záhradách múzea. Dopoludňajší program je vyhradený najmä pre rodiny, začne sa vystúpením trnavskej hudobnej skupiny Maliny Jam, budú sa konať workshopy, tvorivé envirodielne, návštevníci si budú môcť pozrieť výstavu aj prezentačné infostánky ochranárskych združení.

Na poludnie má Roman Slobodník z Ochrany dravcov na Slovensku pripravenú prednášku Ochrana orla kráľovského v Panónskom regióne a po ňom predstaví Jakub Mišek projekt Mestská farma a komunitný zelovoc pri Trnave.

Koncerty hudobných skupín sú naplánované v poradí Zotrwačnosť, trnavský rockový rapper Ignasio, Ploštín Punk, Bullet Holles, revival AC/DC z Maďarska, Doga, Konflikt a na záver Polemic.

Výťažok z Ekofestu bude znovu venovaný na výsadbu stromov v Trnave. Vstup na piatkový a sobotný dopoludňajší program je voľný, na popoludňajšie koncerty bude spoplatnený.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM