Júlia Vargová Rôzne Futbal

Fanúšikovia Spartaka opäť darovali krv: Podporili hendikepovaného športovca, FOTO

V piatok sa na pracovisku Národnej transfúznej služby v trnavskej nemocnici stretli priaznivci futbalového klubu Spartak Trnava. Už 48. krát prišli darovať svoju krv.

Zdroj: YouTube.com

Ako informoval Štefan Horváth z občianskeho združenia Bílí Andeli, táto šľachetná tradícia začala ešte v lete roku 2007. OZ zvoláva fanúšikov trnavského futbalového klubu v pravidelných trojmesačných intervaloch.

Na 48. pokračovaní Červeno-čírnej kvapky krvi Laca Kunu sa zúčastnilo viac ako osemdesiat dobrovoľných darcov krvi.

Ako ďalej ozrejmuje Štefan Horváth, darcov tradične prichádzajú podporiť aj hráči A-tímu. Tentokrát priviedol PR manažér Spartaka Patrik Velšic dvojicu Emir Halilovič a Timotej Záhumenský.

„Hráči v plnej sezóne nemôžu sami darovať, ale ja sa ihly nebojím,“ uviedol Velšic ležiac v odberovej miestnosti. „Ja som ešte nikdy krv nedaroval, ale obdivujem tento pekný čin našich fanúšikov,“ plynulou slovenčinou priznal Halilovič.

„Už päťkrát som svoju krv daroval, nemám s tým problém, len v sezóne to nie je pre aktívneho športovca vhodné,“ vysvetlil Záhumenský.

Darovanie krvi však nebolo jediným dobrým skutkom futbalových nadšencov. Pravidelne sa vzdávajú stravných lístkov a z tejto zbierky potom pomáhajú ľuďom v núdzi.

Tentokrát sumou 330 € podporili zdravotne postihnutého športovca Šimona Chlpatého z Trnavy-Modranky. „V závere roka sa zúčastníme Majstrovstiev sveta v Poľsku a vaša veľkorysosť nám pomôže, aby sa Šimon mohol dobre pripraviť,“ poďakoval darcom jeho otec Mário.

Šimonovi sa potom obaja futbalisti podpísali do knihy, ktorú mu venoval jej autor, klubový fotograf Lukáš Grinaj.

Všetci darcovia dostali od klubu voľné vstupenky na duel so Žilinou a na záver futbalisti vyžrebovali ôsmich darcov, ktorí si počas prestávky nedeľňajšieho ligového zápasu prevzali klubové suveníry od FC Spartak Trnava Oficiálny Fanshop.

Ako informuje generálny sektretár OZ Bílí Andeli, Štefan Horváth, v poradí 49. darovanie krvi s názvom Červeno-čírna kvapka krvi Laca Kunu je naplánované na piatok 31. januára 2020 opäť vo Fakultnej nemocnici Trnava, pracovisko NTS.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.

48. Červeno-čírna kvapka krvi Ladislava Kunu
9
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM