BTW Kultúra Správy

Festival Rotenstein prebehne v záhradách trnavského múzea a tiež na webe

Historický rytiersky festival Rotenstein pre koronakrízu zmenšil kapacitu, zmenil miesto konania a tiež termín, keď ho môžete zažiť online podobe.

Ilustračný obrázok k článku Festival Rotenstein prebehne v záhradách trnavského múzea a tiež na webe
Foto: Peter Bestvina / Zdroj: Dnes24.sk

Festival sa uskutoční v sobotu 13. júna, uvoľňovanie preventívnych opatrení umožňuje osobnú prítomnosť menšej časti divákov. Uviedla to na svojom webe usporiadateľská agentúra Hector z Trnavy.

Odmena pre verných

Naživo „zmenšenú podobu“ Rotensteinu, ktorý sa v predchádzajúcich štyroch sezónach konal v historickom prostredí zámku v Holíči, budú môcť sledovať tí, ktorí pred časom reagovali na výzvu finančne prispieť, aby sa podujatie aspoň prostredníctvom živého internetového vysielania dostalo medzi ľudí.

Vyzbierať sa podarilo vďaka priaznivcom 104 percent z potrebnej sumy.

„Turnaj na koňoch odohráme na mieste, na ktorom sme ho prekvapivo ešte nikdy nehrali – záhradách Západoslovenského múzea v Trnave,“ uviedla agentúra. „Rytieri si najviac užívajú svoju slávu pred zrakmi tisícok divákov a priestor, v ktorom sa bude predstavenie odohrávať, by zvládol priam davy poddaných. No hygienické opatrenia dovoľujú iba obmedzený počet návštevníkov,“ doplnila.

Podujatie so zvyčajnou priemernou návštevnosťou 8000 ľudí prinesie program kombinovaný so živými vstupmi s rytiermi i princeznami.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM