Júlia Vargová Hokej Šport

Gladiátori odštartujú sezónu s novými posilami: Predstavili dvoch hráčov

Trnavský hokejový klub má dvoch nových hráčov. Návrat hlási sto-bodový útočník a prichádza aj elitný strelec.

Ilustračný obrázok k článku Gladiátori odštartujú sezónu s novými posilami: Predstavili dvoch hráčov
3
Galéria
Zdroj: HK Gladiators Trnava

Prvou veľkou posilou HK Gladiators Trnava je Roman Jurák. Sto-bodový útočník posledných dvoch sezón St. Nicolaus 1. ligy sa tak vracia do Trnavy, kde aj vyrastal. Na ľade ho uvidíme pod jeho šťastným číslom 13.

Jurák sa v rozhovore pre klubový web vyjadril, že sa teší, že je doma. V Trnave sa podľa jeho slov buduje mladé mužstvo, ktoré ako verí bude nepríjemné pre každého súpera. „V Trnave sa vždy súperom hralo ťažko, tak dúfam, že to bude platiť aj túto sezónu,“ uviedol.

Ako uvádza klub, Jurák má za sebou vynikajúce sezóny v prvej lige a krátku anabázu v extraligovom Zvolene. Minulá sezóna, počas ktorej so Skalicou vypadli už v 1.kole play off, však bola pre hráča veľkým sklamaním. „Určite by som si ešte rád zahral extraligu, každý hokejista a športovec musí pozerať vyššie. Najmladší už nie som, ale ciele mám tie isté ako v 20-tich,“ povedal pre klubovú stránku. Hokejista si plne uvedomuje, že šancu si musí zaslúžiť a bude musieť poctivo trénovať.

Na záver rozhovoru dodal, že by bol rád, keby ľudia v Trnave dali hokeju šancu, prišli a zistili, že aj v našom meste sa hrá dobrý hokej.

Do klubu okrem Juráka prichádza aj elitný strelec, ktorý strelil 54 gólov v posledných dvoch sezónach St. Nicolaus ligy, Dušan Klučiar. „Je to pre mňa ďalšia nová výzva a dúfam, že pomôžem tímu,“ vyjadril sa vo video-rozhovore pre klubový facebook HK Gladiators Trnava.

Napriek vysokému počtu gólov, ktoré sa mu v posledných dvoch sezónach podarili dať skromne tvrdí, že ho nahrávky tešia viac, ale asi mu to tam skôr padá keď strieľa.

Jeho hlavnou motiváciou po príchode do Trnavy, ako uviedol vo videu, bude prilákať ľudí na štadión a dosiahnuť nejaké výsledky. „Nech nás, chalanov, ten hokej baví. Mladí sa možno niekam vytiahnu, aj mne to môže nejako pomôcť,“ ozrejmil.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Gladiátori hneď v prvom kole privítajú HC Bratislava. Klučiar pred derby odkazuje trnavským fanúšikom, nech prídu hráčov podporiť. „Myslím si, že to bude dobrá sezóna, sú to dobrí, mladí chalani a ja si myslím, že tento rok by mohli pre Trnavu urobiť nejaký výsledok a že ten hokej niekam zase posunieme,“ dodal.

Foto: ilustračné

Zdroj: Facebook
Nové posily HK Gladiators Trnava
3
Galéria
Zdroj: HK Gladiators Trnava
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM