Správy

Horúci punč, medovina aj koncerty: Otvorenie Vianočných trhov v Trnave sa blíži

Centrum Trnavy rozžiari vianočná výzdoba. V piatok 25. novembra sa začínajú tradičné trhy. Pripravené sú aj ďalšie adventné podujatia.

Ilustračný obrázok k článku Horúci punč, medovina aj koncerty: Otvorenie Vianočných trhov v Trnave sa blíži
15
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Prehliadky so sprievodcom

Počas adventu bude otvorená aj mestská veža a to až do večerných hodín, aby si Trnavčania a návštevníci mesta mohli pozrieť vianočnú výzdobu mesta aj z výšky.

„Zároveň sa môžete zúčastniť na tematických prehliadkach Mestskej veže s lampášom, ktoré budú prebiehať každý utorok od 29. novembra do 20. decembra o 17.30 a 18.30 h. Sprievodca v historickom kostýme vám počas prehliadky porozpráva príbehy a legendy veže, zatiaľ čo spoločne vystúpite hore po 143 schodoch krôčik po krôčiku iba za svetla malého lampáša,“ vysvetľuje Alexander Prostinák.

Pre tých, ktorých história mesta očarí, sa do nej môžu ponoriť viac počas individuálnej vianočnej prehliadky so sprievodcom, ktorý počas nej priblíži adventné zvyky a tradície z Regiónu Trnava.

„Návštevníkom prezradím, čo mali Trnavčania na svojich stoloch počas Vianoc a ako sochár Ján Koniarek spolu so skladateľom Mikulášom Schneiderom Trnavským vytvorili betlehem pre trnavskú baziliku. Prehliadka trvá približne hodinu a je vhodná aj pre deti od 6 rokov,“ hovorí trnavský sprievodca Slavomír Dzvoník.

Škriatkovo kúzlo

Kultúrne centrum Zaži v Trnave aj tento rok chystá pre deti vianočnú online hru Škriatkovo kúzlo, ktorá bude prepojená s inštaláciami v ôsmich oknách v historickom centre mesta. Škriatkovia, ktorí sa v nich ukrývajú, potešia ako deti, tak aj dospelých.

„Zažite s nami opäť príbeh o hľadaní domova, ktorý za posledné dva roky očaril stovky detí. Hru spúšťame začiatkom decembra a zahrať si ju môžete počas celého adventu. Je bezplatná a na jej konci každé dieťa odmení vlastným imaginárnym škriatkom. Začína sa pri Mestskej veži, pokračuje na Nádvorie, k divadlu, mestskej radnici a končí sa na pešej zóne,“ hovorí Matej Juran zo Zaži v Trnave.

Počas adventného obdobia nebudú chýbať Štyri adventné koncerty, ktoré sa každoročne odohrávajú v Kostole sv. Jakuba v Trnave.

Tie spoja každú adventnú nedeľu jedinečnú koncertnú a charakteristickú chrámovú atmosféru Trnavy, aby zanechali v poslucháčoch neopakovateľný vianočný zážitok.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

Vianoce v Trnave
15
Galéria
Foto: Matúš Koprda / Zdroj: Trnava Tourism
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM