Správy

Horúci punč, medovina aj koncerty: Otvorenie Vianočných trhov v Trnave sa blíži

Centrum Trnavy rozžiari vianočná výzdoba. V piatok 25. novembra sa začínajú tradičné trhy. Pripravené sú aj ďalšie adventné podujatia.

Ilustračný obrázok k článku Horúci punč, medovina aj koncerty: Otvorenie Vianočných trhov v Trnave sa blíži
15
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Centrum Trnavy sa už od piatku 25. novembra rozsvieti tisíckami svetielok, ktoré budú zdobiť aj vianočný stromček na námestí.

V oknách historických budov sa budú skrývať malí škriatkovia ako z Dobšinského rozprávok a počas celého adventu sa môžete tešiť na tradičné aj výnimočné Stredoveké adventné trhy.

Tradičné vianočné trhy na Trojičnom námestí sa začnú 25. novembra a potrvajú do 23. decembra.

Každý deň tu nájdete stánky s punčom, lokšami plnenými makom, medovinou z regiónu Trnava, ale aj koncerty najznámejších slovenských umelcov či detských koledníkov.

Stredoveké trhy

Námestie sv. Mikuláša sa počas adventu prenesie do obdobia svojej najväčšej slávy, kedy bolo centrom diania v meste a hlavným námestím, na ktorom sa konal pravidelný sobotný trh za čias Uhorského kráľovstva.

„V dávnej minulosti sa ocitnete prostredníctvom Stredovekých adventných trhov, ktoré sa konajú už desiaty rok, tentokrát ich môžete zažiť počas troch dní od 16. do 18. decembra. Stredovekí remeselníci a zabávači vytvoria v historickej časti mesta pri Bazilike sv. Mikuláša raz do roka Vianoce ako z rozprávky,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Najmenších návštevníkov isto potešia živé zvieratá a dospelých punč zohriaty priamo nad ohňom, trnavský med priamo od včelára či ručne vyrobené sviečky z včelieho vosku.

Okrem trhov sa môžete tešiť aj na prehliadky so sprievodcom či Škriatkovo kúzlo. Viac sa dočítate na druhej stranne!

Prečítajte si tiež

Vianoce v Trnave
15
Galéria
Foto: Matúš Koprda / Zdroj: Trnava Tourism
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM