Kultúra

Interaktívna hra, prespávačka aj detské prehliadky: Užite si Detektívnu Noc divadiel

Tohtoročná Noc divadiel zavíta do viac ako dvoch desiatok slovenských miest a Trnava nebude výnimkou.

Ilustračný obrázok k článku Interaktívna hra, prespávačka aj detské prehliadky: Užite si Detektívnu Noc divadiel
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Tretia novembrová sobota bude na Slovensku opäť patriť Noci divadiel. Dvere divadelných stánkov, kultúrnych centier a priestorov otvorí 19. novembra v poradí 13. ročník podujatia, ktorý prinesie výnimočné predstavenia, stretnutia s hercami či iné netradičné zážitky.

Do podujatia sa zapojí 23 slovenských miest a vyše 50 súborov, kultúrnych inštitúcií a umeleckých škôl. Témou celoslovenského podujatia európskeho významu je „Vojna nemá ľudskú tvár“. Noc divadiel už tradične zavíta aj do Trnavy. Na čo všetko sa môžeme tešiť?´

Mysleli aj na deti

„Noc divadiel je európske podujatie prezentujúce divadlo tvorivým spôsobom v netradičnom časovom rozpätí. Tohtoročná Noc divadiel sa bude v Divadle Jána Palárika niesť v znamení detektívok,“ informuje Divadlo Jána Palárika v Trnave.

O 16.00 prídu na rad detské prehliadky. „Nakuknite v sprievode našich hercov do zákulisia. Spolu s deťmi preskúmame „tajné“ miestnosti divadla a objavíme napríklad aj to, ako vyzerajú kulisy zblízka a aké záhady sa odohrávajú za oponou,“ láka divadlo.

Prečítajte si tiež

O 21.00 si užijeme interaktívnu detektívnu hru Vražda v divadle: „K hre stačí mať nabitý mobil s možnosťou načítania QR kódov a pozorne sledovať indície. Objavte v sebe svoje detektívne schopnosti. Na konci hry čaká detektívov nielen rozuzlenie záhady, ale aj zaslúžená odmena.“

Unikátne zážitky

Sobotňajší večer bude patriť aj všetkým, ktorí milujú swing. O 21.00 budeme môcť zažiť Swingovú tančiareň v štýle 30. rokov. Päť minút pred polnocou príde na rad Divadelná prespávačka. „Divadelných dobrodruhov a spáčov budú po zobudení čakať chutné raňajky v priestoroch našej divadelnej kaviarne. Spoločne prespíme v miestnosti, kde sa konajú výrobné porady k novým inscenáciám a skúšky. Účastníci prespávačky si so sebou prinesú vlastné spacáky,“ informuje Divadlo Jána Palárika v Trnave.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM