Monika Hanigovská Rôzne

Jeden klik a máte to v jednom balíku: Prehľad najzaujímavejších článkov týždňa

Týždeň končí a obzrieť sa za ním nie je na škodu. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších článkov, ktoré sme na našom portáli počas neho priniesli.

Ilustračný obrázok k článku Jeden klik a máte to v jednom balíku: Prehľad najzaujímavejších článkov týždňa
Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Trnava kedysi…

Trnava počas svojej existencie prešla mnohými zmenami. A tie neobišli ani obľúbené miesto mnohých domácich obyvateľov – dnes známe ako Hlavná ulica. Tá, ako je dobre známe, sa nachádza v centre nášho mesta. Jej dnešná podoba je výsledkom niekoľkých výrazných zmien. Zaspomínajte si, ako to vyzeralo v Trnave kedysi. Práve z tejto známej lokality vám prinášame dobové zábery.

Vianočné trhy

Vianočné trhy sa tešia každoročne veľkej obľube. Stánky, rozvoniavajúce klobásky a iné dobroty, medovina, varené víno, punč a predovšetkým vianočná atmosféra lákajú množstvo ľudí. Trnavčania si už môžu termín ich konania v našom meste značiť do kalendárov.

Víťazný projekt

Mesto zrealizovalo víťazný projekt Participatívneho rozpočtu, ktorý si Trnavčania sami vybrali v hlasovaní. V Trnave tak vyrástli piknikové stoly s lavičkami. Pozrite si, ako to na mieste vyzerá.

Prekvapivé vykopávky

Mesto Trnava si dalo za cieľ doskúmať základy pôvodnej Dolnej brány trnavského mestského opevnenia. Archeológov na Námestí SNP oproti budove okresného súdu prekvapilo niekoľko pozoruhodných nálezov.

Súťaž

Po niekoľkomesačnom boji sa dostavil konečný výsledok. Vieme, ako dopadla Trnava v súťaži Najkrajšie mesto a obec Slovenska. Veď si to prečítajte.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM