Júlia Vargová Kultúra Rôzne

Jedinečný zážitok: Na hrade Červený Kameň ožije Príbeh o mŕtvej neveste

Múzeum Červený Kameň pravidelne organizuje populárne inscenované nočné prehliadky. Už v sobotu sa návštevníci môžu tešiť na Príbeh o mŕtvej neveste.

Ilustračný obrázok k článku Jedinečný zážitok: Na hrade Červený Kameň ožije Príbeh o mŕtvej neveste
5
Galéria
Zdroj: Facebook

Slovenské národné múzeum – Múzeum Červený Kameň organizuje ďalšiu z populárnych inscenovaných nočných prehliadok. Informoval o tom kultúrno-propagačný manažér múzea, Ľuboš Haršány.

Už tento víkend, v sobotu 10. augusta sa môžete tešiť na Príbeh o mŕtvej neveste.

Príbeh o mŕtvej neveste na hrade Červený Kameň je adaptáciou svetoznámeho príbehu plného lásky, napätia i humoru,“ uvádza Haršány. Prehliadky začínajú každú celú hodinu od 18:00 do 22:00 a sú kapacitne obmedzené na max. 60 osôb na vstup.

„Červený Kameň nadväzuje na sériu adaptácií klasických rozprávaní, pri ktorých stojí v popredí interaktívna zábava a dynamický dej umocnený presúvaním sa po viacerých priestoroch hradných interiérov. Tentokrát si v rámci nočných prehliadok môžete vychutnať atmosféru reprezentačných priestorov, v ktorých zažijete úklady dohodnutej svadby, no zároveň aj atmosféru tajomného podzemia, v ktorých sa, samozrejme, s humorom, bude rozhodovať o živote i smrti,“ dodáva. Viac informácií nájdete na stránke múzea.

Foto: ilustračné

Červený Kameň
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM