Monika Hanigovská Rôzne

Kam cez víkend? Niekoľko tipov ako ho stráviť v Trnave a okolí

Víkend je tu a s ním aj niekoľko zaujímavých akcií v Trnave a v okolí. Na svoje si prídu milovníci histórie, koncertov ale aj športu.

Ilustračný obrázok k článku Kam cez víkend? Niekoľko tipov ako ho stráviť v Trnave a okolí
Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Ožije „Ružová grófka“ aj Beethoven

18. november od 19.00, v kaštieli v Dolnej Krupej

Bude sa načo pozerať. V neďalekom kaštieli v Dolnej Krupej sa chystá návrat do dávnej minulosti. Počas jednej noci si budeme môcť vychutnať dve predstavenia. Najskôr si budete môcť vychutnať predstavenie s názvom Vôňa lupeňov a po ňom Mesačné svetlo lásky. Počas vystúpenia na chvíľu ožije Mária Henrieta Choteková, nazývaná aj ako Ružová grófka, gróf Jozef Brunsvik, či Ludwig van Beethoven.

Koncert – LONGITAL

18. november od 19.00, Trnava, Synagóga – Centrum súčasného umenia

Zlákať sa môžete nechať aj koncertom v synagóge, kde sa uskutoční hudobná show slovenskej kapely, ktorá má korene aj v Trnave. Ich piesne sú podľa slov organizátorov výlučne v slovenčine, osobné texty vytvárajú na hudobnom pozadí nevšedné emócie a príbehy, akoby z vlastného vesmíru.

Kino: Wind River

18. november od 21.30, Trnava, Kino Hviezda

Nič nie je ťažšie, ako zistiť pravdu. Aj o tom bude film v trnavskom kine. Snímka Wind River od režiséra a scenáristu filmu Wind River Taylor Sheridan (SICARIO) získala ocenenie v kategórii „Najlepší režisér“ na tohtoročnom filmovom festivale v Cannes, a zároveň bola tvorba nominovaná v kategórii „Zlatá kamera“.

A o čom je teda film Wind River? Stopár Cory Lambert (Jeremy Renner – Prvý kontakt, Avengers, Captain America, Mission Impossible) objaví uprostred zasneženej pustej krajiny Wyomingu telo mŕtveho indiánskeho dievčaťa. Vyšetrovanie preberá mladá agentka FBI Jane Bannerová. Na pomoc pri vyšetrovaní osloví stopára Coryho a spoločne sa snažia vyriešiť záhadnú smrť.

Palculienka

19. novembra o 16.00, Divadlo Jána Palárika v Trnave

Nechajte sa pozvať do trnavského divadla na azda najkrajšiu a najznámejšiu rozprávku od Hansa Christiana Andersena. Inscenácia v réžii Petra Palika podľa slov organizátorov je výtvarne okúzľujúca, plná pestrých rozprávkových obrazov, ktoré podkresľuje hudba a piesne Martina Geišberga.

Koncert

19. november o 15.00, Obec Cífer, Nám. A. Hlinku 31

Cífer ponúka pre milovníkov klasickej hudobnej tvorby lahôdku s názvom 20. koncert Jesenného cyklu koncertov. Počas neho sa poslucháčom predstaví DUO CHARIS, Miriam Gašparíková – klavír a Kristína Koneval – violončelo. Vstup voľný.

Volejbalová extraliga žien

19. november o 18.00, Mestská športová hala, Trnava

V Trnave si budete môcť skočiť aj na volejbalovú extraligu žien. Nedeľňajší zápas v mestskej športovej hale BK97 STOVA Spišská Nová Ves – VK EPERIA Prešov odštartuje o 18.00 hodine.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM