Správy

Kde vás otestujú? Cez víkend otvoria v Trnave ďalších 16 odberových miest

Mesto Trnava otvorí počas víkendu 16 odberových miest. Prioritne sú určené ľuďom, ktorí potrebujú certifikát o negatívnom teste do práce.

Ilustračný obrázok k článku Kde vás otestujú? Cez víkend otvoria v Trnave ďalších 16 odberových miest
Zdroj: TASR/František Iván

Na víkendové (20. a 21. 2.) testovanie na ochorenie COVID-19 otvára mesto Trnava 16 odberových miest. Do siedmich z nich sa bude dať objednať vopred na presný čas cez mobilnú aplikáciu TrustOne, informovala o tom hovorkyňa radnice Veronika Majtánová.

Odberové miesta budú oba dni otvorené od 8.00 do 18.00 hodiny. Popri nich budú v sobotu otvorené aj stále odberové miesta, ktoré sú k dispozícii záujemcom počas týždňa.

„Trnavčanom chceme uľahčiť prístup k certifikátom, preto im umožňujeme dať sa otestovať počas víkendu vo viacerých lokalitách. Doba prevádzkových hodín našich odberových miest je dostatočne dlhá na to, aby nevznikali rady, s aplikáciou sa navyše dá celé testovanie skrátiť na pár minút,“ uviedol primátor Trnavy Peter Bročka. Vďaka aplikácii nie je potrebné čakať na výsledok na mieste. Príde občanovi priamo do aplikácie.

Kapacity by nestačili

Primátor doplnil, že odberové miesta zriadené mestom sú prioritne určené ľuďom, od ktorých certifikát s negatívnym výsledkom testu vyžaduje ich zamestnávateľ.

„Ak by sme ich neotvorili, tisícky občanov by boli odkázané na kapacity odberových miest zriadených štátom, čo by nebolo dostatočné. Cieľom víkendového testovania v réžii mesta je poskytnúť Trnavčanom viac možností získať certifikát čo najjednoduchšie a najrýchlejšie,“ dodal Bročka.

Pozitivita klesla

Počas uplynulého víkendu navštívilo mestské odberové miesta 21 516 ľudí, 154 z nich malo pozitívny výsledok testu, miera pozitivity dosiahla 0,72 percenta. Počas uplynulého víkendu mesto otvorilo 25 odberových miest, týždeň predtým ich bolo 30. Miera pozitivity u testovaných mierne klesla.

Zoznam odberových miest (OM)

Odberové miesta bez časenky:

  • Základná škola – Andreja Kubinu 34 (2× OM)
  • Základná škola – Námestie SUT 15 (3× OM)
  • Základná škola – Spartakovská 5 (2× OM)
  • Súkromná základná škola BESST – Limbová 3 (2× OM)

Odberové miesta len pre vopred objednaných:

  • Mestský úrad v Trnave – Trhová 3
  • Základná škola – Jána Bottu 27 (2× OM)
  • Základná škola – Kornela Mahra 11 (2× OM)
  • Mestská športová hala – Rybníková 15 (2× OM)

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM