Júlia Vargová Kultúra Rôzne

Kompletný program Lovely Experience je známy: Párty odštartuje už v sobotu

Trojičné námestie bude hostiť viac ako päťdesiat zvukových a interaktívnych inštalácií, silent party, vystúpenia svetových dídžejov i laserovú šou.

Ilustračný obrázok k článku Kompletný program Lovely Experience je známy: Párty odštartuje už v sobotu
6
Galéria
Zdroj: Lovely Experience

„Zvony na mestskej veži už odbijú celú hodinu len niekoľkokrát a priamo pod ňou sa všetko začne. Festival Lovely Experience štartuje 25. mája o 13. hodine,“ informujú organizátori a ďalej prezrádzajú kompletný program. Stage sa bude nachádzať pred Divadlom Jána Palárika, z jeho balkóna budú hrať dídžeji počas dňa pohodovú hudbu.

Po zotmení si návštevníci vychutnajú silné mená elektronickej tanečnej hudby, house music, bass house, tech house či drum&bass. Veľkým lákadlom budú aj interaktívne inštalácie. Organizačný tím Trnavskej noci zážitkov sľubuje nezabudnuteľné chvíle prežité priamo v srdci Trnavy a návštevníkom pripomína, aby nezabudli na #trnavajelovely.

Interaktívne inštalácie

Experience in secured safe (free) Vďaka partnerovi festivalu si budú môcť návštevníci zadarmo vychutnať svetelnú inštaláciu v pobočke Slovenskej Sporiteľne na pešej zóne.

Magenta lovely Messenger (free) Ďalší partner festivalu sa podpísal pod odkazovač 21. storočia. Prostredníctvom tejto interaktívnej inštalácie budú môcť všetci návštevníci festivalu zadarmo posielať verejné odkazy, ktoré sa zobrazia priamo na mestskej veži.

Create your own Touareg (free) Automobilka prináša do Trnavy automobil Touareg, ktorému dajú návštevníci podobu podľa ich vlastnej fantázie. Zvolia si farbu, kontrast a ďalšie parametre a vytvoria tak jedinečné podoby tohto automobilu. Inštalácia je dostupná pre všetkých návštevníkov, uprednostnení budú návštevníci so vstupenkou.

Les z Netykavek (so vstupenkou) Pódium divadla sa premení na magický les, ktorý ľudia ovládnu dotykom. Inštalácia vydáva zvuk práve podľa toho, ako sa jej návštevník dotýka.

Initi Playground (so vstupenkou) Interaktívne ihrisko, nájdu návštevníci v kultúrnom centre Malý Berlín. Vďaka svojej šikovnosti môžu zachrániť planétu od škodlivého hmyzu.

Graphic sound (so vstupenkou) V arkieri mestskej veže nájdu ľudia interaktívny hudobný nástroj. Zvuky vydáva vďaka obrazom. Skutočne jedinečný zážitok.

Limity (so vstupenkou) Skutočný vizuálny zážitok budú môcť ľudia zažiť v štúdiu divadla. Prezradíme len, že tam nájdu množstvo zrkadiel.

Program na námestí (zdarma)

Stage postupne ovládnu lokálni umelci aj maďarský hudobník Ialaz. Tu je podrobný rozpis hudobnej časti programu:

 • Ghostly Silent (SK) | 13:05 – 14:05
 • Sub:tearz daylight sound (SK) | 14:05 – 17:05
 • Ialaz (HU) | 17:05 – 18:05
 • Apple & Stone (SK) | 18:05 – 20:10

Spíkri v dennom programe (zdarma)

Zaujímavé prednášky si budú môcť návštevníci vypočuť na slúchadlách. Denný program sa začne o 18. hodine, je zadarmo, počet miest na sedenie však bude obmedzený a prednosť budú mať návštevníci so zakúpeným lístkom.

Zuzana Dutková, založila značku Dutka a je tiež zakladateľkou Inštitútu pre rozvoj udržateľnej módy. V prednáške „Ako nakupovať normálne“ porozpráva o módnom priemysle a jeho vplyve na životné prostredie.

Michal Feherje, spoluzakladateľ digitálnej agentúry Samsidigital a spoločnosti Studio TEM. Posledných šesť rokov sa zaoberá rozvojom svojho tela aj mysle. Prednáška „Work-life balance“ prezradí tajomstvá dobrého spánku, ktorý znamená úspech v práci aj v osobnom živote.

Boris Belluš pracuje vo Footshope, kde sa naučil, ako spájať ľudí, ich záujmy a lásku k teniskám. Práve táto obuv je jeho vášňou a sprevádza ho na každom kroku. Jeho prednáška tak oprávnene nesie názov „Tenisky ako influencer v hlavnej úlohe“.

Linda Schraggeová, kreatívna umelkyňa s päťročnými skúsenosťami v oblasti event marketingu. V súčasnosti pracuje ako creative team leader v CREATIVE PRO. Riadi sa filozofiou už žiadne výhovorky a návštevníkov Lovely Experience zaujme témou „From passivee to live experience!“

Marián Karaffa je jedným z tvorcov Basement Festivalu a tiež dídžej, muzikant a zakladateľ projektov vanlifesk a Basement Talkshow. Jeho prednáška sa volá „Vzostupy a pády pri organizácii víkendového festivalu.“

Hlavný program (zdarma)

Hlavný program na Trojičnom námestí je pre návštevníkov zadarmo. Jedinečným zážitkom bude In search of sunset, hudobné vystúpenie z balkóna divadla pri západe slnka (20:00 – 20:55 hod), ktoré odohrá špičkový holandský dídžej Richard Durand.

Po zotmení (20:40) si ľudia vychutnajú projekt 300 podôb divadla podľa detskej fantázie. Do všetkých trnavských škôl organizátori rozposlali špeciálne makety trnavského divadla. Deti ich vymaľovali podľa svojich predstáv, tri stovky najlepších budú vďaka špeciálnej technológii premietnuté na fasádu trnavského divadla.

Najočakávanejšia Lovely Experience show sa podľa oficiálneho programu začína o 21. hod. Návštevníkov privíta virtuálna moderátorka Leyla, ktorá bude zobrazená na desaťmetrovom holograme by 3apes.

Tanečné divadlo Bralen vytvorilo vystúpenie špeciálne pre festival Lovely Experience s názvom Rebound (21:20 – 21:30).

Krátko po pol desiatej sa návštevníci festivalu môžu tešiť na 3D videomapping na mestskú vežu a divadlo s názvom Epochs off Experience.

Večerný program uzavrú šikovní chlapci zo SLACK SHOW so svojím dych berúcim zážitkom – akrobatickým vystúpením vo vzduchu nad hlavami všetkých návštevníkov.

Silent party na slúchadlách

O 22:00 sa začína jedna z najobľúbenejších častí programu Lovely Experience – silent párty, žúrka pod holým nebom bez rušenia nočného pokoja. Silent párty funguje na špeciálnych slúchadlách, ktoré si návštevníci vyzdvihnú u organizátorov na vstupenku. Prepínať sa môžu medzi dvoma kanálmi.

Program silent párty:

 • STAME (SK) | 22:00 – 23:30 (kanál A)
 • Kansiik (SK) | 22:00 – 23:30 (kanál B)
 • WZ (CZ) | 23:30 – 01:00 (kanál B)
 • Richard Durand (NL) | 00:00 – 01:00 (kanál A)
 • Inkwall (SK) | 01:00 – 02:50 (kanál A)
 • Conducta (UK) | 01:00 – 02:50 (kanál B)
 • Lixx (SK) | 02:50 – 04:00 (kanál A)
 • Moskalus (CZ) | 02:50 – 04:00 (kanál B)

Foto: ilustračné

Pozrite si ako sa dá nadupaný program veľkolepého festivalu zhrnúť do pár sekúnd vo videoupútavke.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM