Samospráva

Konkurzný správca ponúka mestu "Biely dom" bývalého podniku TAZ: Rozhodnú poslanci

Trnavské mestské zastupiteľstvo sa na októbrovej schôdzi bude zaoberať možnosťou kúpy administratívnej budovy podniku Trnavské automobilové závody (TAZ), ktorý je v súčasnosti v konkurze.

Ilustračný obrázok k článku Konkurzný správca ponúka mestu "Biely dom" bývalého podniku TAZ: Rozhodnú poslanci
Foto: Júlia Vargová / Zdroj: Dnes24.sk

Objekt, medzi Trnavčanmi známy ako Biely dom, spolu s pozemkom samospráve ponúka správca úpadcu. Vyplýva to z materiálov, ktoré radnica zverejnila na svojom webe.

Materiál, zahrňujúci písomnú ponuku od správcu Pavla Korytára na kúpu či prevod nehnuteľného majetku, predkladá na rokovanie prednostka mestského úradu Katarína Koncosová. Korytár v ponuke uviedol, že v zmysle zákona po tom, ako majetok nebolo možné speňažiť, môže ho zo súpisu majetku úpadcu vylúčiť.

Takýto vylúčený majetok na požiadanie ktoréhokoľvek veriteľa prevedie na základe prihlásenej pohľadávky. Ak o prevod požiada viac veriteľov, prevedie ho na toho, kto ponúkne najlepšie podmienky.

Podľa informácií z listu, adresovanom radnici vyplýva, že Korytár administratívnu budovu s pozemkom 1311 m2 od roku 2013 do roku 2019 ponúkal v 13 kolách dražby bez výsledku.

MZ na najbližšom zasadnutí 22. októbra rozhodne o jeho ponuke. Koncosová zatiaľ na otázku TASR, či a akú má mesto Trnava voči úpadcovi pohľadávku, v akej výške a kedy vznikla, neposkytla odpoveď.

Rovnako nateraz nedala informáciu či radnica o majetok záujem má a aký v ňom vidí predbežne potenciál využitia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM