Rôzne

Kontroverzný pochod čertov bude aj tento rok: Očakávajú 250 pekelníkov

Pochod čertov mal v Piešťanoch premiéru pred troma rokmi. Pred jeho konaním sa zdvihla u časti obyvateľov vlna nevôle, no nakoniec sa uskutočnil bez komplikácií.

Ilustračný obrázok k článku Kontroverzný pochod čertov bude aj tento rok: Očakávajú 250 pekelníkov
13
Galéria
Zdroj: TASR

Predvianočný pochod čertov – Krampus bude v Piešťanoch aj tento rok. Do centra kúpeľného mesta sa podľa organizátora Jána Románka chystá 7. decembra okolo 250 pekelníkov a iných bytostí.

„Vlani, na druhý ročník podujatia prišlo zhruba 15 000 ľudí z celého Slovenska, očakávame, že by to mohlo byť teraz aj viac,“ uviedol Románek.

Organizátori preto pripravujú opatrenia, aby priebeh akcie mohol byť bezproblémový. Návštevníkom odporúčajú v prípade jazdy autom zaparkovať na parkoviskách mimo centra, napríklad pri zimnom štadióne, poliklinike a letisku.

„Pomôžu tak predísť dopravným komplikáciám a budú mať istotu, že na pochod sa dostanú včas,“ uviedol Románek.

Petície proti i za pochod

Pochod čertov mal v Piešťanoch premiéru pred troma rokmi a nezaobišiel sa bez komplikácií. Pred jeho konaním sa zdvihla u časti obyvateľov vlna nevôle, o akcii s čertmi rokovalo aj mestské zastupiteľstvo a rozbehli sa petičné akcie proti i za pochod. Nakoniec sa prvý i vlaňajší druhý ročník uskutočnili bez konfliktov.

Tradícia pochodu čertov vznikla v rakúskych Alpách, keď čerti raz do roka schádzajú z hôr do údolí potrestať vinníkov. Rozšírila sa do Nemecka, Maďarska, Slovinska, Talianska, Chorvátska i Česka.

Trocha strachu, veľa zábavy

„Ani tentoraz to nebude o strachu z čertov, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Najdôležitejšia je dobrá zábava a s ňou spojená prehliadka zručnosti a nápaditosti maskérov. Tento rok ju ešte umocnia koncerty kapiel Helenine oči a Kmeťoband na špeciálnom pódiu, ktoré bude umiestnené na Rázusovej ulici,“ doplnil Románek.

Foto: Ilustračné

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.

Zdroj: YouTube.com
Pochod čertov – Krampus 2018
13
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM