BTW Samospráva

Koronavírus: Porozprávajte sa o ňom s konverzačným robotom na webe mesta Trnava

Inovatívna služba chatbot na webe trnava.sk automaticky odpovie na vaše otázky o novom koronavíruse.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Porozprávajte sa o ňom s konverzačným robotom na webe mesta Trnava
Zdroj: bot.media

Trnavská samospráva spustila na svojej webovej stránke trnava.sk službu Covid.chat. Táto aplikácia sprostredkuje dôležité informácie ohľadom koronavírusu, čím odľahčuje krízové linky.

Ako to funguje?

Ide o tzv. chatbot, teda program, ktorý formou automatizovanej online komunikácie odpovedá návštevníkom na vopred stanovené otázky. Stačí kliknúť na ikonu v pravej dolnej časti obrazovky počítača či mobilu a vybrať si z predvolených tém.

Chatbot dokáže automatizovať až 80 % opakujúcich sa otázok. Významne tým odbremeňuje zahltený personál krízových liniek, aby sa ich pracovníci mohli venovať akútnym prípadom, ktoré potrebujú ich pozornosť.

Je to spoľahlivý zdroj?

Covid.chat obsahuje pravidelne aktualizovanú databázu informácií o ochorení COVID-19 z oficiálnych zdrojov ako sú Svetová zdravotnícka organizácia, Úrad verejného zdravotníctva SR, Ministerstvo zdravotníctva SR, permanentný krízový štáb a ďalšie.

S dopĺňaním obsahu pomáhajú dobrovoľníci, pričom správy o aktuálnych opatreniach v Trnave pridáva priamo samospráva.

„S verejnosťou komunikujeme na rôznych platformách a aj týmto spôsobom chceme prispieť k tomu, aby mali ľudia rýchly a jednoduchý prístup k relevantným informáciám. Chatbot umožňuje dozvedieť sa pár kliknutiami o tom, čo nové sa v meste deje, ponúka tiež možnosť sebadiagnostiky a v neposlednom rade vyvracia rôzne mýty a hoaxy kolujúce o koronavíruse,“ hovorí primátor Peter Bročka.

Túto službu Mestu Trnava bezplatne poskytla spoločnosť bot.media. „Reagujeme na aktuálnu situáciu, ktorá sa opakuje každý deň, a tou je preťaženosť kontaktných centier určených na poskytovanie telefonických informácií obyvateľom ohľadom koronavírusu,“ vysvetľuje Patrik Serbin, spoluzakladateľ bot.media.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM