BTW Správy Samospráva

Koronavírus: Stredné školy v Trnavskom okrese sa pre študentov zatvárajú. Pozrite si, ktoré

Nariadenie úradu Trnavského kraja platí do konca týždňa, môže sa však zmeniť.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Stredné školy v Trnavskom okrese sa pre študentov zatvárajú. Pozrite si, ktoré
Zdroj: TASR

Trnavský kraj po zasadnutí krízového štábu reaguje na situáciu so šírením výskytu ochorenia COVID-19 (koronavírus) už aj na Slovensku.

Od utorka 10. marca až do piatka 13. marca 2020 budú podľa nariadenia TTSK zavreté všetky stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK, teda aj v trnavskom okrese. V piatok bude situácia prehodnotená a župa rozhodne o ďalšom postupe. Kraj tiež pristupuje k úplnej dezinfekcii školských zariadení.

Zatvorené budú:

Stredná odborná škola poľnohospodárstva a služieb na vidieku, Trnava

Stredná športová škola Jozefa Herdu, Trnava

SPŠ dopravná, Trnava

Obchodná akadémia, Trnava

Škola v prírode, Dobrá Voda

SOŠ automobilová, Trnava

SOŠ obchodu a služieb, Trnava

SOŠ elektrotechnická, Trnava

Stredná zdravotnícka škola, Trnava

Stredná priemyselná škola, Trnava

Stredná priemyselná škola D.S. Jurkoviča, Trnava

Gymnázium Jána Hollého, Trnava

Rušia sa akcie aj divadlo

„V Úrade TTSK platí zákaz návštev a budú zrušené všetky verejné akcie organizované župou. Divadlo Jána Palárika v Trnave ruší v tomto termíne všetky predstavenia a župa vydáva zákaz organizovania všetkých verejných akcií. Ostatné kultúrne inštitúcie ako napr. galérie ostávajú otvorené len pre individuálne návštevy,“ uvádza sa vo vyhlásení kancelárie TTSK.

Výzva obyvateľom Mesto v snahe spomaliť šírenia koronavírusu vyzýva obyvateľov, aby pristupovali zodpovedne k sebe aj svojmu okoliu a riadili sa vydanými usmerneniami Úradu verejného zdravotníctva SR.

„V prípade podozrenia na ochorenie nechoďte k lekárovi osobne, ak to nie je nutné. V súvislosti s koronavírusom upozorňujeme, aby ste kontaktovali lekára telefonicky. K dispozícii sú aj infolinky ÚVZ SR – – 0905 903 053 a číslo 0800 221 234.“

Otázky ohľadom koronavírusu môžu občania adresovať epidemiológom Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Trnave na číslach 0905 903 053 alebo 0800 221 234, taktiež prostredníctvom emailu novykoronavirus@uvzsr.sk.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM