BTW Samospráva

Koronavírus: Župa vyčlení nemocnici 60 lôžok v zariadeniach samosprávy, VIDEO

Opatrenie sa bude týkať neinfekčných pacientov prepustených z nemocnice, ale potrebujúcich ďalšiu starostlivosť.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Župa vyčlení nemocnici 60 lôžok v zariadeniach samosprávy, VIDEO
Zdroj: facebook.com/TrnavskyKraj

Trnavský samosprávny kraj vyčlení 60 lôžok pre pacientov Fakultnej nemocnice Trnava vo svojich zariadeniach, v ktorých je od 16. marca prerušená prevádzka. Informoval o tom župan Jozef Viskupič na tlačovej konferencií v piatok 20. marca.

Samospráva vyčlení lôžka v štyroch svojich zariadeniach, v ktorých bežne poskytuje svoje služby dennou alebo týždennou formou.

Ide o zariadenie v Trnave na Stromovej ulici, ktoré poskytne 20 lôžok, Domov sociálnych služieb (DSS) v Galante, ktorý poskytne 18 lôžok, DSS v Šintave poskytne desať lôžok a DSS v Zavare dá k dispozícii 12 postelí.

„Týkať sa to bude neinfekčných pacientov, ktorí budú prepustení z nemocnice, ale potrebujú ďalšiu starostlivosť. Ambulantné zariadenia sociálnych služieb aj s personálom, ktoré sú momentálne uzavreté, vedia byť na tento účel rýchlo adaptované,“ uviedol predseda TTSK Viskupič.

Opatrenie sa bude realizovať, keď bude Fakultná nemocnica potrebovať rozšíriť kapacity infekčných lôžok na úkor iných oddelení. Lôžka budú poskytnuté len pacientom, ktorí nebudú javiť znaky akútnej infekcie.

„Tieto priestory využijeme, keď bude nemocnica zahltená a budeme môcť presunúť pacientov, ktorí to budú potrebovať,“ uviedol medicínsky riaditeľ Fakultnej nemocnice Trnava Viliam Vadrna.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM